Każdy znajdzie tu coś dla siebie – od 20 do 65 km ze startem i metą nad zbiornikiem Pogoria III | Bike Atelier MTB Maraton, Dąbrowa Górnicza | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Każdy znajdzie tu coś dla siebie – od 20 do 65 km ze startem i metą nad zbiornikiem Pogoria III | Bike Atelier MTB Maraton, Dąbrowa Górnicza | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W tym roku ponownie będzie można dołączyć do rywalizacji w ramach Bike Atelier MTB Maratonu. Fani kolarstwa górskiego spotkają się już 17 września. Start i meta będą zlokalizowane nad Pogorią III.


Wybierz jeden z czterech dystansów

Na uczestników czekają trasy o różnych poziomach trudności, dlatego też łatwo będzie wybrać coś dla siebie. Najdłuższy z dystansów – PRO to aż 65 kilometrów po ścieżkach w rejonie Dąbrowy Górniczej. Krócej i nieco łatwiej będzie na dystansie HOBBY, gdzie w tym roku przygotowano 40-kilometrową ścieżkę.

Dbamy o to, aby na starcie pojawili się nie tylko stali bywalcy Bike Atelier MTB Maratonu ale również osoby, które szukają nowych wyzwań, mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, ale też po prostu fani rowerów – wyjaśnia Roman Matysik z Bike Atelier MTB Maratonu. – Startujemy nad Pogorią III, miejsce doskonale znane i często uczęszczane przez rowerzystów. Jedną z propozycji jest start rodzinny na dystansie FAMILY, tutaj mogą wykazać się najmłodsi. Niemal 20 kilometrów powinno zapewnić dobrą zabawę, ale też będą emocje związane z rywalizacją. Dokładnie na tej samej trasie można wystartować w ramach dystansu MINI.

Dąbrowa Górnicza już nie raz zaskoczyła uczestników tej serii maratonów MTB. – W przeszłości była Pustynia Błędowska, startowaliśmy też z terenów położonych nieco bardziej na północ, a od dłuższego czasu naszą bazą jest Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria – dodają organizatorzy.

W tym roku zaplanowano 9 edycji Bike Atelier MTB Maratonu, a wydarzenie w Dąbrowie Górniczej będzie jedną z ostatnich okazji na zdobycie punktów w klasyfikacji generalnej.

Wyścigi KIDO dla najmłodszych

Na terenie miasteczka wyścigu zaplanowano rywalizację dzieci. Na starcie mogą się pojawić zarówno maluchy na rowerkach biegowych, jak i nieco starsi.

Przede wszystkim chodzi o zabawę, naukę zasad fair-play, miejsca na podium oczywiście też są ważne, ale zdecydowanie nie najważniejsze. Wszystko odbywa się przy wsparciu kibiców, ten gorący doping z niejednego malucha potrafi wykrzesać mnóstwo energii  – podsumowuje Roman Matysik. – Zapisy dzieci możliwe są jedynie w dniu wydarzenia na terenie miasteczka maratonu (strefa KIDO). Koniecznie zabierzcie ze sobą kask i dobry humor, a o resztę zadbamy my.

Dołącz do rywalizacji

Zapisy uczestników odbywają się internetowo, szczegóły można znaleźć na stronie www.bikeateliermaraton.pl. Dodatkowo w dniu wydarzenia będzie można zgłosić swój udział w biurze zawodów.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0