Harmonogram i linki do transmisji wyścigów cross country | Puchar Świata MTB, Les Gets – Haute Savoie, Francja | ZAPOWIEDŹfot. Bartek Wolinski / Red Bull Content Pool

HomeSportZapowiedzi

Harmonogram i linki do transmisji wyścigów cross country | Puchar Świata MTB, Les Gets – Haute Savoie, Francja | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W tym roku można się mocno pogubić, gdzie rozgrywana jest francuska runda Pucharu Świata w kolarstwie górskim. Z jednej strony wszyscy zawodnicy mówią tradycyjnie o Les Gets, a z drugiej strony w oficjalnej komunikacji czytamy czy to o Haute Savoie czy o Portes de Soleil. Wszystko to wynika za faktu, że sponsorami i hostami tegorocznej edycji dla cross country jest Les Gets, dla maratonu MTB jest Morzine, a dla enduro z kolei Chatel. Wszystko to na obszarze Górnej Sabaudii czyli właśnie Haute Savoie. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie bikemorzine.com.


Niedziela stoi tradycyjnie pod znakiem cross country, tym razem Warner Bros Discovery nie zawodzi i będzie można obejrzeć na żywo wszystkie cztery wyścig. Na początek U23 mężczyzn nie zobaczymy żadnego zawodnika z Polski, ale osobiści jestem ciekaw bezpośredniej rywalizacji między Rileyem Amosem i Carterem Woodsem oraz wygrywającym kolejne wyścigi Adrienem Boichis.

W rywalizacja U23 kobiet możemy wypatrywać Matyldy Szczecińskiej.

W wyścigu elity kobiet prawdopodobnie nie zobaczymy Jolandy Neff oraz Pauline Ferrand Prevot, które mierzą się z kłopotami zdrowotnymi. W obu wyścigach elity zobaczymy jak Ci najbardziej doświadczeni zawodnicy poradzili sobie z regeneracją po Andorze, gdzie ściganie na tak dużej wysokości nie należy do najprostszych i jest dużym obciążeniem dla organizmu.

Czy Mona Mitterwallner ponownie sięgnie po zwycięstwo czy może ponownie na szczyt wróci Puck Pieterse, która w piątek po raz pierwszy wygrała wyścig short track?

W wyścigu wystartują dwie Polki – Paula Gorycka, która dzięki dobremu wynikowi w XCC wystartuje z trzeciej linii i Gabriela Wojtyła, która startuje z numerem 63, prawie z końca stawki liczącej w sumie 71 zawodniczek.

W rywalizacji elity mężczyzn nie zobaczymy ani Mistrza Świata Toma Pidcocka ani kończącego prawdopodobnie zawodowe ściganie w tym sezonie, Nino Schurtera. Nie zmienia to faktu, że otrzymamy piękne, sportowe widowisko, bo wciąż na liście startowej ponad setka zawodników, a co najmniej kilkunastu ma potencjał by to wygrać.

Jedynym Polakiem w tym wyścigu jest Bartek Wawak.

Live timing ze wszystkich wyścigów dostępny pod tym adresem.

Wszystkie cztery wyścigi transmitowane będą za pomocą Player.pl/GCN, a wyścigi elity będą także w otwartych kanałach Eurosport:

  • 8:55 – wyścig U23 mężczyźni – Player.pl (link)
  • 10:50 – wyścigu U23 kobiety – Player.pl (link)
  • 12:25 – wyścig Elita kobiety – Player.pl (link), Eurosport 1
  • 14:55 – wyścig Elita mężczyzn – Player.pl (link), Eurosport 2

Wszystkie tegoroczne transmisje z Les Gets (Haute Savoie / Portes de Soleil) dostępne są na Player.pl pod tym linkiem. Warto też subskrybować kanał GMBN Racing, gdzie bardzo szybko po wyścigach publikowane są skróty i inne materiały.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0