Karkonosze, Szrenica, Szklarska Poręba – szczególne miejsca na mapie polskiego MTB | Bike Maraton, Szklarska Poręba | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Karkonosze, Szrenica, Szklarska Poręba – szczególne miejsca na mapie polskiego MTB | Bike Maraton, Szklarska Poręba | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Cykl Bike Maraton powoli zbliża się do mety, która czeka w Sobótce 7 października. Przed nami jeszcze jedna edycja, która nas do finału BM 2023 przybliży – 9 września spotykamy się w Szklarskiej Porębie, czyli jednym z najważniejszych miejsc dla polskiego MTB. Szklarska Poręba wciąż ma swoją magię, wciąż jest w stanie przyciągnąć w Karkonosze kolejnych zawodników i zagwarantować, że czas przeznaczony na wyścig nie będzie czasem zmarnowanym.


Wrześniowy Bike Maraton jest też na pewno jedną z najważniejszych i kluczowych edycji cyklu w tym roku. Trwa przecież nerwowe przeliczanie punktów do generalki, analiza tego co już się wydarzyło i co jeszcze może się wydarzyć, trwa pogoń za liderami klasyfikacji generalnej, a większość uczestników myśli już przecież o edycji finałowej. Jeśli więc ktoś chce utrzymać dobrą pozycję w generalce, uciec rywalom, lub jeśli po prostu chce zakończyć sezon mocnym finiszem, musi się w Szklarskiej pojawić.

Jedyny Bike Maraton rozgrywany w tym roku we wrześniu otworzy Kolarski Weekend w Szklarskiej Porębie – 10 września na Zakręcie Śmierci finiszować będą jeszcze kolarze szosowi, startujący w cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk, a wielu z nich z pewnością dzień wcześniej wystartuje w BM. Zatem najpierw Bike Maraton, a potem Szosowy Klasyk Szklarska Poręba! W dniu Bike Maratonu będziemy też mieli zawody dla dzieci, czyli PKO Ubezpieczenia Junior Race.

W tym sezonie ścigamy się na Bike Maratonie na trzech dystansach. FUN w Szklarskiej będzie miał tylko 14 km, więc znów będzie możliwość rekreacyjnego startu dla każdego amatora dwóch górskich kółek lub mocnego sprintu dla tych, którzy już mierzą się i z czasem, i z rywalami.

W większości wyścig poprowadzony jest szerokimi szutrowymi drogami, choć pamiętać należy o zjazdach z Drogi pod Reglami i do mety. Przewyższenie na tym dystansie to 400 m. CLASSIC ma 27 km i już 830 m w pionie, a MEGA to już konkretny wyścig – na dystansie 45 km przewyższenia sięgają 1650 m.

Na dwóch ostatnich dystansach będzie odpowiednia porcja singli – dużo większa oczywiście na dystansie MEGA – kilka wymagającyh podjazdów, sporo technicznego zjeżdżania i kilka kultowych dla Szklarskiej Poręby miejsc: Droga pod Reglami, Cicha Dolina, Wysoki Most…

Rejestracja zawodniczek i zawodników: https://bikemaraton.com.pl/zgloszenia/

Baza zawodów i biuro tuż przy kompleksie SKI Arena Szrenica: https://bikemaraton.com.pl/szklarska-poreba/biuro-zawodow/

Biuro czynne dzień przed zawodami w godzinach 17:00 – 19:00. W dniu startu biuro zawodów pracuje od godziny 8:00.

Chętnych do startu na szosie w niedzielę zapraszamy na https://szosowyklasyk.pl/


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0