Mistrzostwa Polski w maratonie MTB już 9 września | Bike Atelier MTB Maraton, Wisła | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Mistrzostwa Polski w maratonie MTB już 9 września | Bike Atelier MTB Maraton, Wisła | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Przed nami najważniejsze tegoroczne wydarzenie na maratonowej mapie Polski. Najlepsze zawodniczki i zawodnicy kolarstwa górskiego będą walczyć o biało-czerwone koszulki mistrzów Polski. Mistrzostwa zaplanowano 9 września w Wiśle.


Mocna rywalizacja w Beskidach

Wisła od wielu lat przyciąga fanów rowerów, nie tylko trenujących regularnie, ale również osoby traktujące tę formę spędzania czasu typowo rekreacyjnie. Niewątpliwie jednak jest to doskonała baza do eksploracji beskidzkich szlaków na dwóch kołach.

Chcemy wykorzystać potencjał jaki ma w sobie Wisła oraz oczywiście Beskidy, dając możliwość rywalizacji czołówce MTB w kraju. Od kilku lat zapraszamy tutaj uczestników Bike Atelier MTB Maratonu, a w tym roku poprzeczka jest postawiona wyjątkowo wysoko, bo w ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski w maratonie MTB – wyjaśnia Roman Matysik, przedstawiciel organizatora. – Główna część rywalizacji o biało-czerwone koszulki będzie prowadzona na dystansie PRO. To będzie jedna z najtrudniejszych tras, jakie zostały przygotowane w ostatnich latach. Ponad 70 kilometrów długości i 3 tys. metrów przewyższenia nie pozwolą nikomu odpocząć, wręcz przeciwnie to będzie prawdziwa selekcja wśród najlepszych zawodniczek i zawodników w kolarstwie górskim.

Ale nie tylko rywalizacja mistrzowska odbędzie się w ramach Bike Atelier MTB Maratonu. Tradycyjnie będzie również można wystartować na pozostałych dystansach, czyli: HOBBY, MINI oraz FAMILY.

Jak zawsze chcemy przyciągnąć zarówno trenujących regularnie, jak i amatorów, dlatego też czekają zróżnicowane trasy. W tym roku na dystansie HOBBY to 33 kilometry, natomiast najkrótsza trasa, wspólna dla dystansów MINI oraz FAMILY będzie miała 16 kilometrów, ale aż 600 metrów przewyższenia – dodają organizatorzy.

Warto podkreślić, że Wisła nie pierwszy raz gości Mistrzostwa Polski w maratonie MTB. Poprzednia edycja tego prestiżowego wydarzenia odbyła się tutaj w 2018 roku.

Zawodnicy wystartują z centrum Wisły

Start maratonu odbędzie się przy wiślańskim rynku, co z pewnością pomoże kibicom we wspieraniu swoich ulubionych zawodników, jak i startujących w rywalizacji znajomych. Można również wybrać się na trasę, aby tam zagrzewać do rywalizacji gorącym dopingiem.

Sama trasa nie będzie zamknięta, więc zachęcamy do tego aby wybrać dogodne dla siebie miejsce i tam w bezpieczny sposób dopingować uczestników Bike Atelier MTB Maratonu. Na pewno nie zabraknie emocji, stawka jest bardzo wysoka i nikt nie odpuści walki o tytuły mistrzowskie – dodają organizatorzy. – W Wiśle organizujemy już kolejne wydarzenie, więc znamy ten teren doskonale. Sporo osób już teraz wybiera się na treningi, aby sprawdzić wcześniej trasę. Mamy nadzieję, że pozytywnie wszystkich zaskoczy.

W jednej z najpopularniejszych serii MTB w Polsce zaplanowano w tym roku dziewięć edycji. Mistrzostwa Polski w maratonie MTB, to niewątpliwie jeden z najważniejszych startów w sezonie.

Wyścigi KIDO dla najmłodszych

W Wiśle zaplanowano również rywalizację dla dzieci, gdzie nie ma dolnej granicy wieku, liczy się dobra zabawa!

Można wystartować na rowerku biegowym, można w wersji z dodatkowymi kółkami, a starsi uczestnicy oczywiście będą mieli okazję pościągać się na odpowiednio przygotowanym dla nich dystansie. W Wiśle mamy doskonałe miejsce na tego typu zawody, czeka park w sąsiedztwie amfiteatru którego ścieżkami będą podążać najmłodsi uczestnicy Bike Atelier MTB Maratonu – podsumowuje Roman Matysik.

Zapisy dzieci możliwe są jedynie w dniu wydarzenia na terenie miasteczka maratonu (strefa KIDO). Najmłodsza kategoria to rowerki biegowe, najstarsi uczestnicy mogą mieć 8 lat.

Dołącz do rywalizacji

Zapisy uczestników odbywają się internetowo, szczegóły można znaleźć na stronie www.bikeateliermaraton.pl. Dodatkowo w dniu wydarzenia będzie można zgłosić swój udział w biurze zawodów.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0