Ponad 200 osób wybrało górskie ściganie | DareToBe MaratonMTB.pl, Krynica Zdrój | RELACJA

HomeSportWyniki

Ponad 200 osób wybrało górskie ściganie | DareToBe MaratonMTB.pl, Krynica Zdrój | RELACJA

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Po raz trzeci 2PM Group podjęła się organizacji maratonu w uzdrowisku, ale po raz pierwszy w nowej lokalizacji mety i startu oraz z zupełnie nowa trasą. Tym razem zarzucono ściganie na granicy Beskidu Sądeckiego i Niskiego z pętlą wokół Tylicza, a całość tras poprowadzono w paśmie Jaworzyny Krynickiej. Start i meta zlokalizowana na terenie Arena Słotwiny Snow & Bike Park co w połączeniu z nową trasą zaowocowało śladowymi odcinkami dróg asfaltowych, bo cała reszta trasy przebiegała w terenie i to jakim!


Już pierwsze kilometry wszystkich dystansów przeprowadziły naturalna selekcję, bo zarówno podjazd w okolice Krzyżowej czy też następujący zaraz potem na Jaworzynę Krynicką szybko zweryfikowały możliwości wszystkich uczestników. A potem było tylko ciekawiej.

Szybki zjazd do Muszyny ledwo pozwolił ochłonąć po serii dwóch podjazdów, gdy przed uczestnikami stanął ponownie długi o typowo górskim charakterze podjazd na Runek gdzie nastąpił rozjazd dystansów. Dystanse Half i Full zwiedziły jeszcze Halę Łabowską i dolinę Potaszni aby powrócić na właściwy poziom znaną wielu z Was „stokówką” biegnącą do Bacówki Nad Wierchomlą.

Pora na suche liczby

W ostatniej edycji DareToBe Maraton MTB Krynica Zdrój udział wzięło 237 osób, co oznacza że Perła Uzdrowisk działa jak magnes i nieustannie cieszy się wielkim zainteresowaniem również wśród maratończyków MTB. Na najdłuższym dystansie wystartowało 32 osoby i ponad pięćdziesięcioro dzieci w rozgrywanym równolegle MAPEI KIDS RACE.


Najmłodsza uczestniczka która w towarzystwie opiekuna ukończyła dystans Quarter (1000 metrów przewyższenia miała 9 (!!!) lat i pokonała go w świetnej formie za co otrzymała gromkie brawa od uczestników.


DareTo Be Maraton Krynica Zdrój był czwartą w sezonie edycją tego cyklu, a w kalendarzu została kolejna wisienka na torcie w postaci Finału w Piwnicznej Zdroju.

Dystans Full:

 1. Piotr Sajdak – Cyclo Trener Team
 2. Albert Głowa – Nowotarski Klub Kolarski
 3. Bartosz Borowicz – COZMOBIKE TEAM

Dystans Half:

 1. Paweł Galik – SST Lubcza
 2. Grzegorz Witulski – X-FREE szosamtb.pl
 3. Darek Dudziński – Brzuski Rowery-Narty
 1. Sara Bodkowska – KS Luboń Skomielna Biała
 2. Joanna Bronikowsko – Team Daremny Trót
 3. Monika Skowyra – KSPO Dentinea 1A

Quarter:

 1. Adrian Rzeszutko
 2. Arkadiusz Skarła
 3. Łukasz Turek – Nowy Styl Cycyling Team
 1. Sara Matoga
 2. Natalia Czop – KS AGH Cycling Team
 3. Paulina Wilczyńska – MKL Brygada Beskidów

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 1