Short track dla Keller i Schwarzbauera | Puchar Świata MTB, Vallnord, Andora | WYNIKIfot. Bartek Wolinski / Red Bull Content Pool

HomeSportWyniki

Short track dla Keller i Schwarzbauera | Puchar Świata MTB, Vallnord, Andora | WYNIKI

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Dwa tygodnie od rywalizacji o tęczowe koszulki szybko zleciały, a zawodnicy już od kilku dni byli w Andorze, która rządzi się swoimi prawami z racji wysokości, wyścig odbywa się na prawie 2 tysiącach metrów nad poziomem morza. Wraca mocne ściganie w ramach Pucharu Świata w kolarstwie górskim, zarówno w downhillu, jak i cross country. Na starcie nie zobaczymy zapowiadanego Mathieu van der Poela, ale nie zabraknie za to tęczowych koszulek – Pauline Ferrand Prevot i Toma Pidcocka!


Od tego roku wyścigi short track rozgrywane są także dla kategorii U23 i odbywają się czwartkowe popołudnie. Kolejne zwycięstwa w tym sezonie dopisali do swojego konta Szwajcarka Ronja Blochlinger oraz Francuz Adrien Boichis. W wyścigu Orliczek wystartowała Matylda Szczecińska, która niestety miała gorszy dzień i skończyło się dopiero na 24. miejscu, co oznacza nadal 3. rząd podczas niedzielnego startu.

 1. Ronja Blochlinger – Liv Factory Racing
 2. Samara Maxwell – Nowa Zelandia
 3. Noelle Buri -Bixs Performance Race Team
 1. Adrien Boichis – Trinity Racing MTB
 2. Riley Amos – Trek Factory Racing XC
 3. Alex Malacarne – Trinity Racing MTB

Piątkowe popołudnie należało już do rywalizacji elity, a wyścigi jak zwykle były transmitowane. Nie tylko na Playerze oraz GCN, ale także na Eurosport 1!

fot. Bartek Wolinski / Red Bull Content Pool

Rywalizacja kobiet została zdominowana przez bardzo mocną jazdę Szwajcarki, która zaatakowała na dwa okrążenia do końca. Dużo pracy włożyła Brytyjka Evie Richards w to, by skasować ucieczkę i powalczyć o zwycięstwo, ale tym razem nie udało się. Mimo wszystko dzięki temu mieliśmy bardzo fajną, emocjonującą końcówkę wyścigu. Paula Gorycka, jedyna Polka, nie ukończyła wyścigu.

fot. Bartek Wolinski / Red Bull Content Pool

Co ciekawe cały peleton mocno się poszarpał i zawodniczki finiszowały w sporych odstępach, co tylko dodatkowo pokazuje jak mocny atak przeprowadziła Keller.

 1. Alessandra Keller – Thomus Maxon
 2. Evie Richards – Trek Factory Racing XC
 3. Puck Pieterse – Alpecin Deceuninck
fot. Bartek Wolinski / Red Bull Content Pool

Do samego końca wyścigu mężczyzn mieliśmy blisko dziesięcioosobową grupę zawodników, której cały czas przewodził Luca Schwarzbauer. Na ostatnim okrażeniu grupka się porwała i odjeżdząją Schwarzbauer, Sarrou, Schurter, Fluckiger, dalej Hatherly, Braidot i Dubau. Na ostatnich metrach mamy bardzo mocny atak Nino, ale skutecznie odparty przez Lukasa, który jako pierwszy przekracza linię mety!

 1. Luca Schwarzbauer – Canyon CLLTV
 2. Nino Schurter – Scott SRAM
 3. Jordan Sarrou – BMC Racing Team
fot. Bartek Wolinski / Red Bull Content Pool

W wyścigu nie wystartował Bartek Wawak, który zmaga się z problemami żołądkowymi i zbiera siły na niedzielny wyścig cross country.

fot. Bartek Wolinski / Red Bull Content Pool

Tom Pidcock, który był bliski zdobycia zdobycia tytułu Mistrza Świata w short tracku tym razem startował z ostatniej, czwartej linii i chyba nie chciał się wychylać. Bo jak tłumaczyć to, że przez cały wyścig trzymał się mocno z tyłu stawki, by skończyć ostatecznie na 17. miejscu ze stratą 29 sekund, co na niedzielny wyścig daje mu 3. linię startową.

Pełna powtórka dostępna na player.pl, a skrót na GMBN:


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0