Perła polskich uzdrowisk powita kolarzy górskich już 27 sierpnia | DareToBe Maraton MTB, Krynica-Zdrój | ZAPOWIEDŹ

HomeSport

Perła polskich uzdrowisk powita kolarzy górskich już 27 sierpnia | DareToBe Maraton MTB, Krynica-Zdrój | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Pasmo Jaworzyny Krynickiej czeka na śmiałków chcących sprawdzić się na mocnych podjazdach i technicznych zjazdach. Nie musisz być herosem, by wystartować. Wystarczy sprawny rower górski, kask oraz dobra kondycja, by stanąć w szranki z doświadczonymi pasjonatami kolarstwa górskiego. Tu dobra zabawa łączy się z rywalizacją. Trzy dystanse do wyboru pozwolą każdemu na jazdę na miarę swoich możliwości. Odważ się na start w DareToBe Maraton MTB w Krynicy-Zdroju!


Na początek zmiany – czytaj uważnie!

UWAGA, UWAGA! Teraz info ważne dla stałych bywalców DareToBe Maraton MTB, ale także dla tych, którzy staną tu do boju po raz pierwszy. Start maratonu rozpoczyna się na terenie Arena Słotwiny Bike & Snow Park przy ulicy Słotwińskiej 51 A, a nie tak jak w latach ubiegłych na głównym deptaku w centrum miasta.

Biuro zawodów będzie dla Was czynne od 8:30, a ostatnie zapisy przyjmujemy o 10:30.

Start wszystkich trzech dystansów przewidziany jest na godzinę 11:00.

Trasy uległy lekkiej modyfikacji względem ubiegłych sezonów. Pierwsze metry od startu rozpoczynają mozolną wspinaczkę w kierunku wieży widokowej, by potem przejść w znany z lat ubiegłych zjazd do dolnej stacji gondoli na Jaworzynę Krynicką. Następnym odcinkiem do pokonania dla wszystkich dystansów jest podjazd na szczyt Jaworzyny, ale w nagrodę – oprócz niesamowitych widoków – maratończycy dostaną kilkukilometrowy zjazd w kierunku Muszyny.

A teraz trochę cyferek dla tych, co lubią kolarską matematykę:

  • Dystans Quarter – 25 km, 1010 m do góry
  • Dystans Half – 47 km, 1750 m do góry
  • Dystans Full – 69 km, 2440 m do góry

DareToBe Maraton MTB ma również czwarty „dystans” przygotowany z myślą o najmłodszych adeptach rowerowego wtajemniczenia. MAPEI Kids Race to „terenowa” trasa dopasowana do możliwości każdego malucha, a nastawiona jest przede wszystkim na wspaniałą zabawę i niezapomniane emocje. Kibice zagrzewający do walki, a jedyny w swoim rodzaju „trenejro” oraz pamiątkowy medal z pewnością zostaną w pamięci całej rodziny na długi czas.

Udział w zmaganiach dla najmłodszych jest bezpłatny, a na zwycięzców czekają miłe upominki. Start zapisów na zawody dla dzieci rozpocznie się o 11:05.

Cała impreza DareToBe Maraton MTB w Krynicy-Zdroju jest organizowana dzięki życzliwości i wsparciu Arena Słotwiny Bike & Snow Park oraz we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Krynica-Zdrój.

Sponsorem nagród jest sklep szosamtbxc.pl, dla zwycięzców dystansu Full sklep Bike RS przygotował opony Pirelli.

Zapisz się na stronie www.maratonmtb.pl lub w dniu zawodów w naszym biurze. Koniecznie polub profil DareToBe Maraton MTB w mediach społecznościowych, by na bieżąco otrzymywać newsy o trasach oraz zbliżających się wyścigach – instagram / facebook.

Krynica-Zdrój zaprasza na podbój najlepszych tras rowerowych. Po prostu musisz tu z nami być!


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0