33. edycja Uphill Race Śnieżka – to już dziś! Oglądaj na żywo!!! | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

33. edycja Uphill Race Śnieżka – to już dziś! Oglądaj na żywo!!! | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Kultowy wyścig MTB z Karpacza na najwyższy szczyt Karkonoszy odbędzie się w niedzielę, 20 sierpnia. Wszystkie miejsca startowe są już oczywiście od dawna zajęte, a lista startowa zamknięta. Tylko trzysta osób będzie miało okazję ruszyć na Śnieżkę i zmierzyć się z karkonoskimi szlakami. To już 33. edycja tej jedynej w swoim rodzaju imprezy.


Wszystko zacznie się już o 8:00 rano – na tę godzinę bowiem zaplanowano start. Tuż przed 9:00 organizatorzy spodziewają się na Śnieżce zwycięzcy, a ostatni zawodnik powinien dotrzeć na metę przed 11:00. Potem nastąpi pilotowany zjazd wszystkich uczestników do Karpacza, a o 13:00 rozpocznie się ceremonia dekoracji.

Dzień przed zawodami działało oczywiście biuro zawodów, był odbiór numerów i pakietów startowych. Baza wyścigu umiejscowiona jest przy ulicy Konstytucji 3-go Maja 48A (budynek zespołu szkół), tuż przy głównym deptaku wiodącym w górę Karpacza. Już od soboty będzie można skorzystać z depozytu.

W dniu wyścigu biuro zawodów i depozyt zaczynają pracę o 7:00. Odbiór depozytu i bufet – meta będą się znajdować przy schronisku Dom Śląski. Stamtąd też ruszy w dół kolumna powrotna.

Na samym szczycie Śnieżki będzie meta, pomiar czasu i – przede wszystkim – pamiątkowe medale dla wszystkich, którzy tę kolarską wspinaczkę ukończą.

Parę słów o trasie? Tych szczegółów nigdy za wiele: start w Karpaczu na wysokości nieco ponad 600 m n.p.m., meta na wysokości 1602 m. Długość trasy to 13,5 km. Punkt odżywczy przy schronisku Strzecha Akademicka, po przejechaniu pond 8 km. Lekkie wypłaszczenie w okolicy Domu Śląskiegio (11,5 km), a potem ciąg dalszy – kręta, mordercza wspinaczka na najwyższy szczyt Karkonoszy!

Zaplanowana jest relacja na żywo z rywalizacji, która transmitowana będzie na profilu wyścigu na FB – link

Więcej o wyścigu i jego historii można przeczytać na https://uphillrace.pl/. Rok temu pierwszy na Śnieżkę dojechał Łukasz Derheld, a najlepsza wśród kobiet była Dominika Niemiec.

Wyniki z poprzednich lat: https://uphillrace.pl/wyniki/

Kto będzie tegorocznym Królem Karkonoszy? Przekonamy się już w niedzielny poranek.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0