Natalia Niedźwiedź pierwszą kobietą na świecie, która wylądowała podwójnego backflipa!

HomeSport

Natalia Niedźwiedź pierwszą kobietą na świecie, która wylądowała podwójnego backflipa!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Swatch Nines to event stworzony do przekraczania granic i odblokowywania nowych sztuczek. W tym sezonie, poza braćmi Godziek i resztą światowej czołówki zaproszenie na zawody dostała między innymi Natalia Niedźwiedź. 19-letnia riderka z Polski pojechała do Niemiec z bardzo bojowym nastawieniem i w trakcie pierwszej sesji na poduszce pneumatycznej (rozwiniętej na zwykłym lądowaniu), wylądowała podwójnego backflipa jako pierwsza kobieta na świecie (na twardo będzie niebawem)!


Już w locie czułam, że rotacja jest dobra, wystarczyło tylko utrzymać wszystko pod kontrolą. Zjeżdżając z poduchy emocje były tak wysokie, że musiałam mocno się hamować, żeby się nie rozpłakać. W jednej chwili cała presja ustąpiła i pojawił się wysoki skok szczęścia, euforii, dopaminy – sama nie wiem czego!

Chociaż Swatch Nines trwa od poniedziałku (14 sierpnia) to dopiero w piątek (18 sierpnia) udało się odpalić sesję na poduszce pneumatycznej. To szczególne wydarzenie rządzi się swoimi prawami, bo to zawodnicy i zawodniczki decydują co, jak i kiedy chcą robić. Pierwsze dni eventu były dość spokojne, głównie ze względu na dość słabe warunki atmosferyczne. Bike Park Green Hill, w którym zbudowano nową trasę był regularnie nawiedzany przez chmury, burze i wichury. Chociaż co jakiś czas na starcie trasy stawali zawodnicy, którym nie przeszkadzał ani deszcz, ani śliska, niepewna nawierzchnia, to jednak robienie progresu i odblokowywanie nowych sztuczek wymaga naprawdę idealnych warunków. Poduszki nie doczekał się między innymi Szymon Godziek, który trzeciego dnia imprezy próbował odjechać jednego z world firstów, ale zaliczył poważną glebę, która uniemożliwiła mu dalszą jazdę.

Gdy w Bike Parku pojawiło się słońce i pierwsi kibice, którzy przyjechali na BYND Bike Festiwal zawodnicy złapali dodatkową motywację, rozłożyli poduchę i zaczęli nakręcać się do katowania nowych trików. Osobą, która najbardziej ucieszyła się z poduszki była jednak właśnie Natalia. Reprezentantka Polski przyjechała na „Ninesy” z określonym celem, który udało się jej zrealizować w piątej próbie!

Na ostatnich pokazach w Polsce stwierdziłam, że to idealna okazja, żeby spróbować. Dużo razy lądowałam na głowie, jedna próba była nawet niezła, ale ostatecznie nie udało się odjechać. Dopiero na Swatch Nines hopa była idealna pod double flipa. Długie wybicie, wysoki step up, dużo lotu, miękka poducha. To była tylko kwestia znalezienia idealnego sposobu na nadanie rotacji. Kilka prób nie dokręciłam, ale gdy bracia Ruso podpowiedzieli mi, że powinnam zaczynać rotację odrobinę później, szarpnęłam idealnie i wylądowałam.

Mega się jaram tym co się właśnie stało. Dalej do mnie dochodzi to, że w końcu odjechałam dwa flipy.

BYND Bike Festiwal potrwa do niedzieli 20 sierpnia, a przez cały weekend najlepsi zawodnicy z całego świata będą brać udział w sesjach otwartych dla publiczności. Warto również zaznaczyć, że kibice będą mogli złapać swoich idoli na kozackich trasach w bike parku Green Hill. Bez dwóch zdań jest to jedna z najbardziej kozackich miejscówek w Niemczech.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0