Nowiutki Trek Supercaliber drugiej generacji od razu na medal! Sprawdzony na Mistrzostwach Świata w kolarstwie górskim | PREMIERAfot. Bartek Wolinski / Red Bull Content Pool

HomeSprzętROWERY

Nowiutki Trek Supercaliber drugiej generacji od razu na medal! Sprawdzony na Mistrzostwach Świata w kolarstwie górskim | PREMIERA

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Mistrzostwa Świata XC to najlepszy pretekst i moment w roku do zaprezentowania całkiem nowego modelu Trek Supercaliber (Gen 2), szybszym niż kiedykolwiek wcześniej. Nowy Supercaliber czerpie ze złotej tradycji i posuwa się jeszcze dalej z większym skokiem z przodu i z tyłu, współczesną geometrią XC oraz dwoma różnymi karbonowymi wersjami dla kolarzy, którzy potrzebują jak najlżejszej wyścigowej maszyny.


Supercaliber drugiej generacji ma całkowicie zmieniony design, co czyni go jeszcze bardziej wszechstronnym rowerem jednocześnie przy jednoczesnym utrzymaniu konstrukcji, która pozwala osiągać maksymalne rezultaty sportowe. Zawieszenie z przodu zostało zwiększone do 110 mm, podczas gdy nowy tylny IsoStrut (więcej o tej technologii) został podniesiony do 80 mm. Nowa geometria w całym rowerze pomaga utrzymać pozycję na podjazdach, a jednocześnie zwiększa kontrolę na wyboistych odcinkach, którymi usiane są dzisiejsze trasy cross-country.

Zawodnicy będą zachwyceni, mogąc wybierać między dwiema różnymi opcjami z włókna węglowego. Supercaliber SL oferuje lekkość i pewnie przebija się przez każdy teren, podczas gdy jeszcze lżejszy Supercaliber SLR to maszyna godna Mistrzostw Świata. Model SLR jest lżejszy dzięki braku rurek do wewnętrznego prowadzenia przewodów oraz użyciu włókna węglowego o wyższym module sprężystości, co pozwoliło zachować sztywność Supercaliber SL przy mniejszej ilości materiału.

Nowy Supercaliber może pochwalić się ulepszoną technologią IsoStrut od Treka wspartą damperem RockShox SIDLuxe. Nowy IsoStrut zapewnia tę samą hardtailową skuteczność i w pełni amortyzowany tył co poprzednia wersja, ale jego montaż jest jeszcze łatwiejszy dzięki laserowo wygrawerowanym wskaźnikom SAG i numerycznemu pokrętłu tłumienia powrotu.

Pierwsza okazja do obejrzenia nowego w Supercalibra w akcji już za nami. Zawodnicy ekipy Trek Factory Racing XC startowali na drugiej generacji rowerów podczas dopiero co zakończonych Mistrzostwach Świata w Glentress w Szkocji, gdzie na podium zameldowała się Evie Richards, a tuż za nim Gwendelyn Gibson, Savilla Blunk, Jolanda Neff czy wśród mężczyzn Vlad Dascalu oraz Anton Cooper.

Supercaliber od Treka dostępny jest już u wybranych sprzedawców Treka oraz online na stronie trekbikes.com.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0