Kolarski Weekend w Obiszowie. Bike Maraton i Szosowy Klasyk | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Kolarski Weekend w Obiszowie. Bike Maraton i Szosowy Klasyk | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Jeśli wakacje mamy w pełni, a Bike Maraton wkracza w swoją decydujacą fazę, to należy z całą pewnością spodziewać się jednego – wakacyjnego kolarskiego pikniku w Obiszowie. I ten dwudniowy piknik właśnie nadchodzi: w sobotę, 5 sierpnia, Gmina Grębocice zaprasza na Szosowy Klasyk, będący częścią cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk, a kolejna edycja cyklu Bike Maraton odbędzie w Obiszowie dzień później – w niedzielę, 6 sierpnia.


Do końca rywalizacji w cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk zostało jeszcze 5 wyścigów (wliczając w to zawody w Obiszowie, a oprócz najbliższego startu, mamy jeszcze dwa Szosowe Klasyki – 15 sierpnia jazdę na czas na trasie Kowary – Okraj i 10 września ściganie w Szklarskiej Porębie.

W sobotę w Obiszowie startujemy tradycyjnie na dwóch dystansach – FUN (60 km) i PRO (100 km). Do pokonania będą, odpowiednio, trzy rundy lub pięć. Wyścig odbędzie się na zamkniętej i zabezpieczonej trasie. Runda prowadzi z Obiszowa do Dużej Wólki, Żukowa i Grodowca, potem do Wilczyna i przez Grębocice i Kwilice wraca do Obiszowa.

Zapisy online do sobotnich szosowych zawodów: https://domtel-sport.pl/sobotka/

Więcej na https://szosowyklasyk.pl/obiszow/

Po sobotnich zmaganiach z szosą przyjdzie oczywiście czas na MTB i obiszowski Bike Park. Ta edycja Bike Maratonu ma swój niepodrabialny i niepowtarzalny klimat, ale jej wyjątkowość to także specyfika trasy, która jest tu interwałowa, wytrzymałościowa i zdecydowanie się różni od długich dystansów, które zawodnicy zaliczają podczas Bike Maratonu w górach.

W tym roku mamy tu na dystansie MEGA 57 km, na którym uzbierało się aż 900 metrów przewyższeń. CLASSIC zaprasza na swoje 36 km, a FUN, który będzie świetną wakacyjną propozycją dla wszystkich, bez względu na umiejętności, będzie miał 15 km i tylko 200 metrów w pionie. Sartujemy w niedzielę od godziny 11:00.

Rejestracja zawodników do Bike Maratonu w Obiszowie: https://bikemaraton.com.pl/zgloszenia/

Informacje o Bike Maratonie i obiszowskiej edycji cyklu: https://bikemaraton.com.pl/obiszow/

Plan Kolarskiego Weekendu: https://bikemaraton.com.pl/obiszow/program-imprezy/#start

Podczas niedzielnego Bike Maratonu będziemy mieć też zawody dla dzieci, czyli PKO Ubezpieczenia Junior Race, będzie duża strefa gastronomiczna, strefa expo i dużo dobrej, przede wszystkim sportowej, zabawy. A jeśli ktoś nie startuje w zawodach, to na pewno nie będzie się nudził – jak zwykle będą też atrakcje dla dzieci, będzie gdzie usiąść, gdzie pospacerować i będzie co zjeść.

A jeśli już o jedzeniu mowa, to jest ono oczywiście symbolem Obiszowa, podobnie jak gościnność i zaangażowanie władz i mieszkańców gminy. Pyszne domowe ciasta, żurek i chleb ze smalcem oraz słynne kiszone ogórki przygotowywane specjalnie na Bike Maraton, dopełniają wyjątkowości tej imprezy.

Imprezy, na którą – co tu dużo mówić – wszyscy niecierpliwie czekamy od pierwszego startu Bike Maratonu 2023!

Do finału cyklu mamy jeszcze dwie edycja, a w Obiszowie jest start nr 7. Każdy zawodnik, który uzbierał już siedem edycji, dostanie w Obiszowie pamiątkową, elegancką i funkcjonalną czapkę z daszkiem! A potem już ostatnia prosta – Szklarska Poręba i Sobótka!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0