Ponad 600 osób na starcie Bike Atelier MTB Maratonu w Psarach, Paweł Bernas i Adrianna Broda najszybsi | RELACJA

HomeSportRelacje

Ponad 600 osób na starcie Bike Atelier MTB Maratonu w Psarach, Paweł Bernas i Adrianna Broda najszybsi | RELACJA

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Doskonała pogoda i dobrze przygotowane trasy przyciągnęły do Psar fanów kolarstwa górskiego. To jedna ze stałych lokalizacji Bike Atelier MTB Maratonu, który w tym miejscu odbył się już po raz dziewiąty.


Mocne tempo na trasie maratonu

Po dwóch typowo górskich edycjach Bike Atelier MTB Maraton wrócił w rejon aglomeracji. Było nieco łatwiej, choć jak zawsze w Psarach można było liczyć na trasę wymagającą kondycji i utrzymania wysokiego tempa.

– W tym roku od początku był ogień, czołówka rzuciła spore wyzwanie i trzeba było gonić przez kolejne kilometry. Jest zmęczenie, ale też jak to zawsze na mecie dużo dobrej energii w głowie, takie odreagowanie po całym tygodniu w pracy – komentuje Michał. – Jeżdżę już piąty sezon, a w Psarach bywam co roku. Staram się nie odpuszczać kolejnych edycji, dla mnie to fajna przygoda i pasja.

W tym roku najdłuższy z dystansów liczył niemal 60 kilometrów, a na starcie tej rywalizacji ustawili się zawodnicy z krajowej czołówki m.in. aktualny posiadacz biało-czerwonej koszulki Mistrza Polski w maratonie MTB – Paweł Bernas. Wakacyjne starty to swego rodzaju sprawdzian przed zbliżającymi się kolejnymi mistrzostwami w Wiśle. Jednak wśród uczestników nie zabrakło też amatorów, zarówno tych startujących regularnie, jak i debiutantów.

– Zaczęłam na poważnie jeździć na rowerze w ubiegłym roku, a teraz koleżanka wciągnęła mnie w zawody. Super! Jeżdżę od początku sezonu i mam w planie bywać regularnie do samego końca. Dzisiaj trasa mnie mocno zaskoczyła, nie spodziewałam się takich trudności, ale było genialnie – podsumowała na mecie Ania.

Na szosę i do jazdy w terenie

Psary to miejsce wyjątkowe na mapie regionu, ponieważ można tu znaleźć zarówno doskonałe trasy MTB, jak i miejsca gdzie regularnie spotykają się szosowcy.

– Nie przypadkiem właśnie na terenie gminy Psary odbywają się co roku wyścigi MTB i szosowe, co więcej regularnie widać tutaj trenujących zawodników. Jest blisko z Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, czy nawet Katowic, a do tego na tyle spokojnie, że część osób poznając Psary przez sport postanowiła się tutaj przeprowadzić – wspominają organizatorzy wydarzenia. – Dla nas sprawdzona lokalizacja i cieszymy się, że ponownie mogliśmy zorganizować maraton na terenie gminy. Lubią tutaj przyjeżdżać również nasi zawodnicy, czego dają dowód w ocenach tras i miejsca.

W tym roku na starcie stanęło ponad 600 uczestników, spora frekwencja dopisała również w wyścigach dla dzieci, gdzie ponad setka najmłodszych fanów rowerów rywalizowała na terenie stadionu przy ulicy Malinowickiej. – Zaczęliśmy wyścigi od rowerków biegowych, ostatnia grupa to ośmiolatkowie, każdy miał swoją trasę dopasowaną trudnością do wieku – dodają organizatorzy.

Dołącz do uczestników maratonu

Łącznie w sezonie 2023 zaplanowano aż 9 edycji. Już we wrześniu odbędzie się najważniejsza z nich, czyli mistrzostwa Polski w maratonie MTB. Organizatorzy zapraszają na emocjonującą walkę do Wisły, gdzie będzie można spotkać najlepszych kolarzy górskich z całego kraju. Rejestracja zawodników i szczegóły znajdują się na www.bikeateliermaraton.pl


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0