Polska sztafeta U15 (Piróg, Struzik, Zygmuntowicz) na brąz! | Młodzieżowe Mistrzostwa Europy MTB, Il Ciocco, Włochy | WYNIKI

HomeSportWyniki

Polska sztafeta U15 (Piróg, Struzik, Zygmuntowicz) na brąz! | Młodzieżowe Mistrzostwa Europy MTB, Il Ciocco, Włochy | WYNIKI

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W dniach 2-6 sierpnia we włoskiej miejscowości Il Ciocco odbywa się kolejna edycja Młodzieżowych Mistrzostw Europy MTB dla kategorii U15 i U17. W środę 2 sierpnia odbyła się jazda indywidualna na czas, która ustawiła pod względem sportowym zawodników w kontekście kolejnych dni rywalizacji w takich konkurencjach jak sztafeta, short track oraz klasyczne cross country, ale z podziałem na roczniki, a nie dwuletnie kategorie, wszystko z powodu bardzo wysokiej frekwencji, bo startuje w sumie grubo ponad tysiąc zawodników i zawodniczek.


Już po środowej jeździe indywidualnej na czas mieliśmy sygnały, że co najmniej kilkoro polskich zawodników może powalczyć we Włoszech o absolutnie czołowe lokaty. Dobre czasy wykręcili m.in. Natalia Piróg, Kacper Zygmuntowicz, Anna Gaborska, Piotr Hankus i Maksymilian Matyasik.

W czwartek około południa rozstrzygnięta została rywalizacja w sztafetach w kategorii U15, gdzie wygrywają Niemcy przed Włochami, natomiast trzecie miejsce należy do Polaków. Jest brązowy medal!

Michał Struzik, Natalia Piróg i Kacper Zygmuntowicz jeszcze nie wracają z Włoch, ale już mają ogromne powody do radości. Medal jest ich!

Trzeba też podkreślić, że startowało 136 (!!!) sztafet!

Pełne wyniki – link


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0