Pucharowe ściganie MTB w Bielsku-Białej. Karol Rożek i Aleksandra Andrzejewska najszybsi! | RELACJA

HomeSportRelacje

Pucharowe ściganie MTB w Bielsku-Białej. Karol Rożek i Aleksandra Andrzejewska najszybsi! | RELACJA

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Za nami jeden z najtrudniejszych maratonów MTB w ostatnich miesiącach. Bielsko-Biała przywitała fanów kolarstwa górskiego upalną pogodą oraz wymagającymi trasami, co tylko dodatkowo podkręciło sportowe emocje.


Udany debiut w Bielsku-Białej

Bike Atelier MTB Maraton pierwszy raz startował z Bielska-Białej. To miasto jest jednym z najważniejszych punktów na rowerowej mapie Beskidów m.in. za sprawą ścieżek Enduro Trails, które również zostały wykorzystane podczas niedzielnej rywalizacji.

– Piekielnie trudna trasa, spodziewałem się wymagających odcinków, ale przyznaję – to był jednen z najtrudniejszych maratonów jakie przyszło mi jechać – mówił na mecie Tomek, uczestnik wyścigu na dystansie HOBBY. – Dużo jeżdżę po górach, sporo po Beskidach, ale tutaj swoje dołożyła pogoda, więc te warunki były naprawdę wymagające. Trzeba będzie się teraz odpowiednio zregenerować przed kolejnym startem.

Najdłuższy z dystansów liczył 56 kilometrów, najkrótszy 18 kilometrów, każdy z nich weryfikował formę i umiejętności uczestników ze względu na górski charakter.

– Można jeździć na rowerze, ale kiedy trafia się w góry nie ma zmiłuj dla nikogo. Albo wjeżdżasz, albo prowadzisz rower. Na szczęście na trasie było dużo kibiców, którzy nas dopingowali, ludzie sobie też nawzajem pomagali… super atmosfera, naprawdę było mega – dodaje Ania, dla której to pierwszy sezon startów w maratonach.

Upalna pogoda nie ułatwiała rywalizacja, co podkreślali uczestnicy na mecie. – Było grubo ponad 30 stopni, dzisiaj naprawdę trzeba było dobrze rozłożyć siły, widziałem sporo osób dla których była to jazda w wersji „na przetrwanie”, więc absolutnie każdy kto dotarł do mety zasługuje na wielkie brawa. Mnie się udało, ale było turbo ciężko, szacun za takie trasy – podsumowuje Marcin, który w maratonach startuje regularnie od kilku lat.

Puchar Polski w maratonie MTB

Na starcie pojawiła się czołówka najlepszych zawodników MTB z całej Polski. Stało się tak m.in. za sprawą edycji punktowanej do Pucharu Polski w maratonie MTB. Ale to też okazja do sprawdzenia formy przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski, które w tym roku zostaną rozegrane w Wiśle.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji, dużo znajomych twarzy. Było ciężko, to na pewno, zawodnicy wjeżdżali na metę niesamowicie zmęczeni. Dawno nie widziałem, aby trasa wymagała tak wiele wysiłku od uczestników. Z drugiej strony im ciężej, tym większa satysfakcja podczas wjazdu na metę – komentuje Roman Matysik z Bike Atelier MTB Maratonu. – Na pewno będziemy chcieli tutaj wrócić, bo miejsce sprawdziło się doskonale. Błonia w Bielsku-Białej to idealna lokalizacja na start maratonu.

Kiedy na górskich ścieżkach rywalizowali uczestnicy głównych dystansów w miasteczku wyścigu można było spotkać dzieci. Ponad setka najmłodszych uczestników wzięła udział w wyścigach KIDO, począwszy od rowerków biegowych, po ośmiolatków radzących sobie doskonale z pagórkowatym terenem.

– Nasze dzieci to uwielbiają, nie mogą się doczekać kolejnego startu, więc jesteśmy praktycznie na każdej edycji – mówi mama Hani i Tymka. – Często łączymy takie wyjazdy z dodatkowymi atrakcjami, dzisiaj może uda się jeszcze wyjść na chwilę pospacerować po górach i też kibicujemy innym zawodnikom, mamy tu sporo znajomych, więc zawsze jest co robić.

Dołącz do uczestników maratonu

Łącznie w sezonie 2023 zaplanowano aż 9 edycji. W lipcu czeka nas jeszcze jedno spotkanie z trasami MTB, za dwa tygodnie impreza odbędzie się w Psarach. Rejestracja zawodników i szczegóły znajdują się na www.bikeateliermaraton.pl.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0