Natalia Grzegorzewska 5. Juniorką! Udany debiut Hani Mazurkiewicz. Valentina Corvi z tytułem mistrzowskim | Mistrzostwa Europy MTB, Anadia, Portugalia | WYNIKIfot. Kamil Dziedzic

HomeSportKomentarze

Natalia Grzegorzewska 5. Juniorką! Udany debiut Hani Mazurkiewicz. Valentina Corvi z tytułem mistrzowskim | Mistrzostwa Europy MTB, Anadia, Portugalia | WYNIKI

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W Krynicy, w ramach Igrzysk Europejskich odbyły się Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim dla kategorii Elita. W portugalskiej Anadii drugi rok z rzędu odbywa się czempionat starego kontynentu dla kategorii U23 i Junior. W sobotę rywalizowały właśnie to młodsze kategorie. Wyścig Juniorek rozpoczął się o 14:00 lokalnego czasu, a na starcie stanęło ponad 40 zawodniczek z 20 krajów. Najlepszą Juniorką w tym gronie okazała się Włoszka Valentina Corvi. Natalia Grzegorzewska niestety nie obroniła wywalczonego rok temu medalu.


Od startu zawiązała się kilkuosobowa grupka zawodniczek, które zdecydowanie były w gronie faworytek. Szybko grupka skurczyła się do pięciu zawodniczek, w gronie których jechała Natalia Grzegorzewska. Wyścig był bardzo wyrównany. Na dwa okrążenia do końca Natalia wjeżdża na przedostatnią rundę jako pierwsza zawodniczka, ale chwilę później dopada ją kryzys, który uniemożliwia jej walkę o pozycje medalowe. Razem z Austriaczką Evą Herzog „zawisają” kilkanaście sekund za prowadzącą trójką.

Na ostatnim okrążeniu już nikt nie kalkuluje, Włoszka Valentina Corvi i Niemka Carla Hahn tasują się do samego końca. Kilkanaście sekund dalej jedzie Austriaczka Katrin Embacher i z taką stratą wjeżdża na metę jako trzecia zawodniczka. Natalia Grzegorzewska nie jest w stanie już nawiązać walki, dociera na metę na piątym miejscu.

W wyścigu tej rangi debiutuje Hania Martyńska Mazurkiewicz, która bardzo krytycznie podchodzi do swojego występu, który był niekończącym się pasmem wyprzedzania rywalek. Startując w zasadzie z końca stawki na metę dociera na 26. miejscu.

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0