Brajan Świder 15., a Maciej Jarosławski 42. Juniorem w Europie. Withen Philipsen z tytułem mistrzowskim | Mistrzostwa Europy MTB, Anadia, Portugalia | WYNIKIfot. Kamil Dziedzic

HomeSport

Brajan Świder 15., a Maciej Jarosławski 42. Juniorem w Europie. Withen Philipsen z tytułem mistrzowskim | Mistrzostwa Europy MTB, Anadia, Portugalia | WYNIKI

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W Krynicy, w ramach Igrzysk Europejskich odbyły się Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim dla kategorii Elita. W portugalskiej Anadii drugi rok z rzędu odbywa się czempionat starego kontynentu dla kategorii U23 i Junior. W sobotę rywalizowały właśnie to młodsze kategorie. Wyścig Juniorów rozpoczął się o 11:00 lokalnego czasu, a na starcie stanęło ponad 60 zawodników z 22 krajów. Najlepszym w tym gronie okazał się Duńczyk Withen Philipsen.


Polskę w każdej z kategorii reprezentuje dwóch zawodników czy zawodniczek. W wyścigu Juniorów byli to Brajan Świder, który na Mistrzostwach Polski w Białce Tatrzańskiej zameldował się na drugim miejscu, tracąc tym samym tytuł Mistrza Polski wywalczony rok temu w Boguszowie Gorcach. Drugim z Polaków był Maciej Jarosławski, pierwszoroczny Junior, który we wspomnianej Białce Tatrzańskiej był tym, który sięgnął po tytuł Mistrzowski.

Brajan Świder dzięki regularnym startom zagranicą i zgromadzonym punktom UCI startował z niskim numerem, #29. Przez cały wyścig jedzie równo, mocno, wyprzedzając kolejnych zawodników. W pewnym momencie „zawisa” w kilkuosobowej grupie w okolicach Top15. Końcówka wyścigu to tasowanie się z kilkoma rywalami, ale ostatecznie udaje się dowieźć 15. miejsce (+2:36).

Maciej Jarosławski startuje z odległym numerem 54, a do tego defekt tylnego koła na pierwszej rundzie sprawia, że spada na sam koniec stawki i musi odrabiać. Cały wyścig to niekończące się wyprzedzanie się. Według selekcjonera kadry narodowej MTB, Przemka Gierczaka, Maciej kręcił czasy rund w okolicach Top10. Na szczęście to jeszcze nie koniec sezonu, przed zawodnikami jeszcze zgrupowanie wysokogórskie i start w Mistrzostwach Świata w połowie sierpnia w Szkocji.

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0