Mariusz Kozak i Gabriela Janowicz najlepsi na Bike Adventure 2023 (Szklarska Poręba) | WYNIKI

HomeSportWyniki

Etapowy wyścig MTB Bike Adventure znalazł swoje miejsce na ziemi – to pewne. Wszyscy już przyzwyczaili się do tego, że bazą imprezy jest Szklarska Poręba i dziś trudno sobie wyobrazić aby mogło być inaczej. A przecież kiedyś wyścig ten wędrował po Kotlinie Jeleniogórskiej, odbywał się w Cieplicach – Zdroju, przez kilka lat w Piechowicach, a nawet w Dusznikach – Zdroju. Jednak dopiero Szklarska Poręba dała naszej etapówce odpowiedni rozmach, a teraz wiemy też jeszcze jedno – na Bike Adventure 2024 zapraszamy od 27 czerwca!

Ponad 500 zawodników z 11 krajów przez 4 dni ścigało się w Górach Izerskich i Karkonoszach. Mnogość ścieżek, dróg, wariantów, przecinek i okolicznych singli powoduje, że co roku można do tych tras dołożyć coś nowego, dojechać w nowe miejsca i oczarować zawodników pomysłami. Nawet jeśli ktoś dobrze zna okoliczne góry, jest często zaskoczony, że dzięki Bike Adventure odkrył coś zupełnie nowego.

Na dystansie PRO zaciętą walkę z najlepszymi Polakami toczył ubiegłoroczny zwycięzca generalki Eimantas Gudiskis (Colibri Cycling), jednak ostatecznie był w generalce dopiero trzeci. Na drugim miejscu uplasował się świetnie jadący w tej etapówce Maciej Jeziorski (Jezior.Bike), a zwycięzcą został zasłużenie Mariusz Kozak (7R Rowmix p/b 72D).

Gabriela Janowicz (Kwidzyński Klub Kolarski Dziki Team Kwidzyn) wygrała generalkę kobiet, wyprzedzając Deborę Figiel (Rybczyński Bike Remmers Team) i Alinę Serafin (THP Team). Tu jednak warto podkreślić również świetną jazdę zawodniczki, która nie jechała solo, ale startowała wraz z partnerem w klasyfikacji par – Klaudia Cichacka z Krzysztofem Latoszkiem jako IQ Red wygrali w kategorii par mieszanych, zyskując trzy godziny przewagi nad kolejną dwójką. Klasyfikację par męskich wygrał team Superior Riders w składzie Miachal Straka i Matej Struzik.

Generalkę po czterech dniach jazdy na dystansie CLASSIC wygrał Stanisław Nowak (WKK Wieruszów Wiśniewski MTB Team) przed Konradem Barczem (KS Hurtap Łęczyca) I Szymonem Lachowiczem (Warszawski Klub Kolalarski). Całe podium kobiet należało natomiast do Litwinek z teamu Colibri Cycling – pierwsza była Daiva Ragazinskiene, druga Ernesta Tubyte, a trzecia Lina Stonkuviene. K&K Team (Kacper Bartkowiak, Kacper Fiszer) wygrali kategorię DUO M na tym dystansie, a w mixach pierwsze miejsce zajęli Anna Grabowska z Rafałem Grabowskim (Enea KS Energa Kozienice).

W klasyfikacji drużynowej dystansu PRO najlepsi okazali się Litwini z Colibri Cycling Team, a CLASSIC wygrali zawodnicy z Kwidzyńskiego Klubu Kolarskiego Dziki Team Kwidzyn.

Bike Adventure 2023 przechodzi do historii, choć pewnie przez najbliższe tygodnie będzie wciąż co wspominać.

Organizacyjna ekipa Macieja Grabka wraca natomiast w tryby Bike Maratonu, bo kolejna edycja tego cyklu odbędzie się już 15 lipca w Bielawie.

Ze Szklarską Porębą spotkamy się natomiast raz jeszcze – 9 września odbędzie się tu Bike Maraton, a dzień później mamy jeszcze Szosowy Klasyk, czyli część cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk.