W Karkonoszach rusza Bike Adventure | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

W Karkonoszach rusza Bike Adventure | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Już w najbliższy czwartek rozpocznie się najbardziej oblegana polska etapówka MTB – Bike Adventure. Ponad pięciuset zawodników z jedenastu krajów będzie się ścigać do niedzieli na trasach poprowadzonych w Karkonoszach i Górach Izerskich. Bazą wyścigu będzie Szklarska Poręba.


Zawodnicy rywalizują na dwóch dystansach – PRO (dłuższym) i CLASSIC (krótszym), a do przejechania są cztery etapy, po których zostanie wyłoniony zwycięzca wyścigu. Oprócz klasyfikacji open mamy też oczywiście kategorię open kobiet, kategorie wiekowe, klasyfikację drużynową oraz jazdę w parach – mieszanych, żeńskich i męskich. Dwa etapy odbęda się w Karkonoszach, a dwa w Górach Izerskich. Dwa razy meta będzie w miejscu startu i dwa razy poza nim – raz tuż za Zakrętem Śmierci przy drodze do Świeradowa – Zdroju i raz w okolicy Rozdroża Pod Wysokim Kamieniem. Na dystansie PRO codziennie trzeba będzie przejechać 50 – 60 km, a suma przewyższeń każdorazowo sięgać będzie ok. 2000 m! Przed nami cztery dni wspaniałej kolarskiej przygody i zabawy!

Biuro zawodów i centrum dowodzenia imprezą znajdować się będzie przy ulicy Turystycznej, powyżej dolnej stacji kolei na Szrenicę. W tym miejscu będzie też serwis, strefa masaży dla zawodników oraz codzienne pasta party.

Pierwszy etap startuje w czwartek o godzinie 13:00, a biuro zawodów będzie czynne już w środę od godziny 17:00.

Rok temu wyścig wygrał Litwin Eimantas Gudiskis, a wśród kobiet najlepsza była Magdalena Kosko. Na dystansie CLASSIC pierwszy po czterech etapach był Adam Kowalski, a najszybszą kobietą była Patrycja Zawierta.

Więcej o wyścigu na stronie bikeadventure.pl

Race book -> link


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0