Michał Topór oprowadza po trasie Mistrzostw Europy w kolarstwie górskim 2023 | Igrzyska Europejskie, Krynica-Zdrój, Małopolska | WIDEO

HomeSportWideo

Michał Topór oprowadza po trasie Mistrzostw Europy w kolarstwie górskim 2023 | Igrzyska Europejskie, Krynica-Zdrój, Małopolska | WIDEO

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Tegoroczne Mistrzostwa Europy XCO Elity kobiet oraz mężczyzn rozgrywane są w ramach Igrzysk Europejskich. Dla przypomnienia ich gospodarzem jest Małopolska, a kolarze górscy ścigać się będą w Krynicy-Zdrój.


Specjalnie na tę okazję wybudowana została całkowicie nowa trasa na stoku Góry Parkowej. Mimo, że w poprzednich latach Krynica gościła już dwukrotnie zawody z cyklu Pucharu Polski w kolarstwie górskim w olimpijskiej odmianie cross country (XCO), to runda Mistrzostw Europy jest kompletnie nowym tworem, umieszczonym w odrębnym miejscu.

Trasa obfituje w wiele bikeparkowych sekcji oraz sztucznych przeszkód. Niemal wszystkie zjazdy mają właśnie taki charakter, budowniczy postawili tym razem na dynamikę, flow oraz widowiskowość. Nie pożałowano więc band, muld, dropów oraz innych sztucznych elementów. Całość zapowiada się bardzo atrakcyjnie dla kibiców, jako że większość trasy znajduje się na otwartej przestrzeni.

W piątek zawodnicy po raz pierwszy mieli okazję wjechać na trasę rowerem, a na wspólną przejażdżkę jak zawsze zaprasza Was Michał Topór . Film z pełnego okrążenia po rundzie obejrzeć możecie poniżej:


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0