Puck Pieterse poza zasięgiem rywalek, Gorycka i Podgórska na miejscach 42-43 | Puchar Świata w kolarstwie górskim, Leogang | RELACJA

HomeSportWyniki

Puck Pieterse poza zasięgiem rywalek, Gorycka i Podgórska na miejscach 42-43 | Puchar Świata w kolarstwie górskim, Leogang | RELACJA

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Blisko 90 zawodniczek stanęło na starcie wyścigu elity kobiet Pucharu Świata w austriackim Leogang. Rywalizacja, choć szybko ułożyła się w kontekście liderki, to za plecami Pieterse działo się tak wiele, że jeśli ktoś nie oglądało, to warto sięgnąć po powtórkę.


Pechowo, od jakiś problemów technicznych rozpoczyna się wyścig dla Pauline Ferrand Prevot, która spada do trzeciej dziesiątki. Rozbiegówkę na pozycji prowadzącej kończy Alessandra Keller, ale tuż za jej plecami cały peleton, więc nie ma to jeszcze znaczenia na ostateczne rozstrzygnięcie.

Podjazd po starcie rundy na wjeździe na pierwsze pełne okrążenie jako pierwsza pokonuje Puck Pieterse i nie ogląda się za rywalki. Buduje kolejne sekundy przewagi. Na wjeździe na drugie okrążenie ma kilkanaście sekund przewagi nad jadącą za nią Anne Terpstra.

Pauline Ferrand Prevot nie odpuszcza, przebija się o kolejne lokaty do przodu. Wyprzedza Monę Mitterwallner i już jest na 5. miejscu!

Na drugim okrążeniu „prefekcyjny wyścig” jedzie Puck Pieterse, która powiększa przewagę do ponad pół minuty. Jednocześnie można odnieść wrażenie, że Anne Terpstra trochę odpuszcza i pozwala dojechać do siebie Jenny Rissveds. W tym samym czasie od tyłu do Szwedki dochodzi Laura Stigger. Przewaga Holenderki to już prawie 40 sekund!

Jeszcze przed końcem drugiego okrążenia grupka pościgowa powiększa się o Monę Mitterwallner i Pauline Ferrand Prevot, jednak na wjeździe na trzecie okrążenie rozpada się – ze stratą około 40 sekund jadą Jenny Rissveds i Laura Stigger, kilkanaście sekund dalej Mona Mitterwallner i Pauline Ferrand Prevot. Terpstra płaci za pogoń za Piterese i spada pod koniec pierwszej dziesiątki.

Na pewno zawodniczkom z Austrii – Stigger i Mitterwallner, pomagają lokalni kibice a motywuje dodatkowo start „u siebie”.

Pod koniec trzeciego okrążenia Mona Mitterwallner odrywa się od Francuzki i próbuje dojechać do jadących przed nią Rissveds i Stigger.

Paula Gorycka i Aleksandra Podgórska jadą w zasadzie razem w okolicach 40 miejsca.

Na czwartym okrążeniu trochę odradza się Loana Lecomte, która wyprzedza kolejne rywalki, w tym rodaczkę, Pauline Ferand Prevot. Z kolei w grupce walczącej o drugie miejsce na prowadzenie wysuwa się Mona Mitterwallner, tempo Austriaczki utrzymuje Jenny Rissveds, ale odpada Laura Stigger, która traci kilka sekund.

Finałowe okrążenie. Puck Pieterse rozpoczyna je z przewagą 40 sekund nad goniącymi ją Moną Mitterwallner, która zdołała na około 10 sekund odjechać od Jenny Rissveds. 4 sekundy dalej Laura Stigger. Ze stratą blisko półtorej minuty Loana Lecomte i jadąca tuż za nią Pauline Ferrand Prevot.

Paula Gorycka i Aleksandra Podgórska cały czas w okolicach 40 miejsca.

Laura Stigger wyprzedza Jenny Rissveds! Czy będziemy mieć dwie Austriaczki na podium w Leogang? Strata Mitterwallner do prowadzącej Pieterse to aktualnie 39 sekund.

Puck Pieterse wygrywa Puchar Świata w austriackim Leogang! Podobnie jak druga na podium Mona Mitterwallner obie mogłyby rywalizować w kategorii U23, ale wybrały elitę.

Trzecie miejsce dla Laury Stigger, więc dwie Austriaczki na podium!

Tuż za podium Jenny Rissveds, piąte miejsce dla Loany Lecomte.

Pauline Ferrand Prevot płaci za gonitwę w pierwszej części wyścigu i do wygranej w piątkowym short tracku dokłada 7. miejsce.

Wiele zawodniczek podkreśla na mecie, że jeden z najważniejszych startów już za tydzień. Mowa oczywiście o Mistrzostwach Europy w Krynicy Zdrój.

Paula Gorycka i Aleksandra Podgórska dojeżdżają ostatecznie na miejscach 42 i 43.

Pełne wyniki

Niestety zgodnie z zasadą 80% ani Klaudia Czabok, ani Tosia Białek nie przejeżdżają całego wyścigu będąc sklasyfikowanymi odpowiednio na miejscach 71 ze stratą dwóch okrążeń i 55 miejscu ze stratą jednego okrążenia.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0