Forster, Schwarzbauer i Cink na podium, Wawak na miejscu 23, Łukasik na 30 | Puchar Świata w kolarstwie górskim, Leogang | RELACJA

HomeSportWyniki

Forster, Schwarzbauer i Cink na podium, Wawak na miejscu 23, Łukasik na 30 | Puchar Świata w kolarstwie górskim, Leogang | RELACJA

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Po piątkowych opadach deszczu nie ma śladu. Słońce, wiatr, więc wysuszyło, a na trasie zaczęło się mocno kurzyć. Stawka 110 zawodników ruszyła na trasę punktualnie o 15:30. Na tydzień do Mistrzostw Europy zawodnicy ze starego kontynentu są w wysokiej formie, co mogliśmy oglądać śledząc rywalizację w czołówce. To było doskonałe, sportowe show!


Po rozbiegówce wyklarowała się pierwsza dziesiątka, która jedzie wspólnie – Schwarzbauer, De Froidmont, Sarrou, Dubau, Cink, Hatherly, Aldridge, Cooper, Forsters i Blevins. Ze stratą już około 20 sekund jadą kolejni zawodnicy, którym przewodzi Martins Blums.

Bartek Wawak w okolicach 35 miejsca. Krzysztof Łukasik 46, Paweł Bernas 75, a Karol Ostaszewski 87.

Do pierwszej dziesiątki wjeżdża Mathias Fluckiger, który próbuje dojechać do prowadzącej grupki, która skurczyła się do ośmiu zawodników.

Nino Schurter już nic nie musi, aktualnie na 27. miejscu ze stratą ponad minuty. Tuż za nim jedzie w tej chwili Bartek Wawak.

Od prowadzącej grupki odpada Aldridge, Cooper i Blevins. Za to dojeżdża Mathias Fluckiger.

Powoli dobiega końca drugie z sześciu okrążeń. Tempo nadaje Luca Schwarzbauer, a tuż za nim cały czas Ondrej Cink! Pierwszą 10 zamyka cały czas Martins Blums.

Bartek Wawak przesuwa się na 25. miejsce, a Nino Schurter spada na 27. miejsce tracąc kilka sekund do Polaka. Krzysztof Łukasik przesuwa się na 37. miejsce tracąc kilkanaście sekund to Szwajcara. Karol Ostaszewski na 80. miejscu. Paweł Bernas chyba z jakimiś kłopotami, bo spada na 87. miejsce.

To już chyba pewne, że wyścig zostanie rozegrany między ósemką zawodników, bo dziewiąty Martins Blums traci już ponad pół minuty. Z przodu mamy teraz Ondreja Cinka, Luca Schwarzbauera, Joshua Dubau, Mathiasa Fluckigera, Pierre de Froidmonta, Jordana Sarrou, Larsa Forstera oraz Alana Hatherly.

Ondrej Cink i Luca Schwarzbauer na sekcji zjazdowej odjeżdżają na kilka sekund rywalom. Ale to tylko kilka sekund. Dojechać do tej dwójki próbuje Mathias Fluckiger oraz kolejni zawodnicy. Stawka się trochę rozjechała.

Końcówka trzeciego okrążenia. Grupa się jednak zjeżdża, mamy sześciu zawodników – Schwarzbauer, Cink, Fluckiger, De Froidmont, Sarrou i Forster, który traci kilka sekund. Przez błąd na zjeździe od grupy odpada Joshua Dubau.

Bartek Wawak na 26. miejscu, cały czas czuje na plecach oddech Legendy, Nino Schurtera. Krzysztof Łukasik – 33., Karol Ostaszewski 80, a Paweł Bernas 84.

Na końcu podjazdu rozpoczynającego czwartą rundę Mathias Fluckiger wychodzi na prowadzenie. W grze zostaje trzech zawodników – Szwajcar oraz Ondrej Cink i Luca Schwarzbauer. Czwarty Jordan Sarrou traci kilkanaście sekund. RAzem z Francuzem jadą Forster, De Froidmont i Hatherly. Jadący na 8. miejscu Joshua Dubau ze stratą blisko 50 sekund.

Ale pech, kapeć w tylnym kole roweru Mathiasa Fluckigera. Rywale wykorzystują sytuację i odjeżdżają. To już chyba pewne, że jeśli nie pech, to wyścig ten rozegrają między sobą Luca Schwarzbauer oraz Ondrej Cink.

Po wymianie tylnego koła w boksie Szwajcar wjeżdża na trasę za Joshua Dubau i Luca Braidot jadących na miejscach 7-8 ze stratą ponad 40 sekund.

Zmiany zmiany… Lars Forster dojeżdża do prowadzącej dwójki. Kilkanaście sekund dalej jedzie Alan Hatherly, Jordan Sarrou oraz Mathias Fluckiger. Wszyscy mocno pracują, żeby dojechać do prowadzącej trójki.

Pod koniec piątego okrążenia Mathias Fluckiger i Alan Hatherly do uciekającej trójki tracą już tylko 20 sekund.

Ostatnie okrążenie. Lars Forster przeprowadza mocny atak na pierwszym długim podjeździe tuż po wjeździe na rundę. Ani Schwarzbauer ani Cink nie są w stanie odpowiedzieć i tracą kilka sekund do Szwajcara.

Bartek Wawak coraz wyżej, aktualnie na 21. miejscu, tuż przed Nino Schurterem. Krzysztof Łukasik awansuje do Top30, aktualnie na 28. miejscu. Karol Ostaszewski na 76. miejscu, a Paweł Bernas na 95.

Czołówka się rozjeżdża, każdy jest 200% mocy, którą dysponuje. Mocny atak Larsa Forstera przekłada się na przewagę kilkunastu sekund nad zawodnikami Canyona i Mondrakera. Kolejne kilkanaście sekund straty notują Mathias Fluckiger oraz Alan Hatherly.

Ondrej Cink traci kolejne sekundy do Schwarzbauera, z tyłu zaczyna mocno naciskać Mathias Fluckiger. Czy Czechowi uda się obronić trzecie miejsce?

Cały czas utrzymuje się 20 sekundowa różnica między Cinkiem i Fluckigerem. Chyba jednak tu nic się już nie wydarzy.

Bartek Wawak ze stratą 2:51 melduje się ostatecznei na 23. miejscu, a Krzysztof Łukasik ze startą 3:47 na miejscu 30. Panowie mają na pewno duże powody do zadowolenia po dzisiejszym wyścigu.

Karol Ostaszewski na miejscu 75, a Paweł Bernas na 95. Obaj dużo powyżej pozycji startowych, więc też są powody do satysfakcji.

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0