Prevot i Sarrou najmocniejsi w short tracku (XCC), Bartek Wawak na 28. miejscu | Puchar Świata w kolarstwie górskim, Leogang (AUT) | WYNIKI

HomeSportWyniki

Prevot i Sarrou najmocniejsi w short tracku (XCC), Bartek Wawak na 28. miejscu | Puchar Świata w kolarstwie górskim, Leogang (AUT) | WYNIKI

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Runda short track w Leogang jest wyjątkowo siłowa, a przez warunki atmosferyczne i ostatnie opady bardzo śliska na zjazdach. W efekcie tylko pięć okrążeń dla kobiet i sześć dla mężczyzn. Oba wyścigi przyniosły bardzo dużo zwrotów akcji, praktycznie co okrążenie faworytem wyścigu wydawał się ktoś inny. Na pewno do zapamiętania aktywna postawa Jensa Schermansa oraz Martina Blumsa.


Od startu bardzo mocno rusza cały peleton, ale tempo nadają Puck Pieterse i Evie Richards, które bardzo szybko rwą całą stawkę. Pierwsza część rundy z podjazdem „do nieba” ułatwia selekcję.

Na drugim okrążeniu Jenny Rissveds upada po uślizgnięciu przedniego koła, co kosztuję ją dużo czasu i spada z pozycji medalowej.

Na prowadzeniu cały czas Evie Richards, za którą tuż za jedzie Puck Pieterse. Do tej dwójki dojeżdża Pauline Ferrand Prevot, które razem wjeżdżają na piąte okrążenie z przewagą niespełna 10 sekund nad goniącą Jenny Rissveds oraz kolejnymi zawodniczkami których strata liczona jest już w dziesiątkach sekund.

Z przodu cały czas tasują się Richards, Prevot i Pieterse.

Przedostatnie okrążenie to kolejny mocny atak Puck Pieterse, której udaje się zbudować lekka przewagę nad Prevot i Richards, choć Francuzce udaje się na koniec rundy dojechać do Holenderki. Na miejscach 4 i 5 na ostatnie okrążenie wjeżdżają Anne Terpstra oraz Jenny Rissveds.

fot. Bartek Wolinski / Red Bull

Bardzo mocny atak Prevot na ostatnim długim podjeździe. Przełajowy skill przydaje się zawodniczkom na mokrych i śliskich zakrętów. Różnice między zawodniczkami na tyle duże, że ustawiają stawkę i kolejność na podium.

  1. Pauline Ferrand Prevot – Ineos Grenadiers
  2. Puck Pieterse – Alpecin Deceuninck
  3. Evie Richards – Trek Factory Racing

Pełne wyniki

Pierwsze dwa okrążenia pod dyktando Łotysza Martina Blumsa, który tydzień temu w Lenzerheide zajął 10. miejsce w wyścigu głównym cross country. Na drugim okrążeniu do przodu przesuwają się Henrique Avancini oraz Nino Schurter. Natomiast w grze o podium także Jordan Sarrou, Luca Schwarzbauer, który przejmuje inicatywę.

Bartek Wawak w trzeciej dziesiątce.

Kolejne okrążenie przynosi zmiany i przetasowania. Do przodu przesuwa się Joshua Dubau, ale na prowadzenie wychodzi Mathias Fluckiger. Za nim drugi Francuz – Jordan Sarrou, a także Schwarzbauer, Albin i Hatherly. Nie ma wyraźniej grupki prowadzącej, w zasadzie wszyscy zawodnicy cały czas jadą w minimalnych odstępach.

Na przedostatnim okrążeniu do prowadzącej grupki wjeżdża Jens Schermans i wychodzi na prowdzenie. Czuje na drugim miejscu Jordan Sarrou, a dalej Lucas Schwarzbauer i Joshua Dubau. Dalej Martin Blums i chyba nikt więcej nie dojedzie do tej piątki na ostatnim okrążeniu.

Ostatni podjazd tego wyścigu. Jordan Sarrou mocno atakuje i wychodzi na prowadzenie. Nikt nie jest w stanie utrzymać jego koła.

  1. Jordan Sarrou – BMC Racing Team
  2. Luca Scharzbauer – Canyon CLLTV
  3. Martins Blums – KMC MTB Racing Team

Bartłomiej Wawak mimo niewielkiej straty liczącej 58 sekund kończy rywalizację na 28 miejscu.

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0