Doskonałe wyniki „młodych” Pho3nix’ów – na medal indywidualnie i w sztafetach | Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, Białka Tatrzańska | KOMENTARZ POSTARTOWY

HomeSportKomentarze

Doskonałe wyniki „młodych” Pho3nix’ów – na medal indywidualnie i w sztafetach | Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, Białka Tatrzańska | KOMENTARZ POSTARTOWY

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Trzy dni rywalizacji w Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim na stokach Kotelnicy Białczańskiej mocno dało się we znaki wszystkim zawodnikom, ale ranga zawodów nie pozwoliła na to, by choć trochę odpuścić. Od piątku do niedzieli na trasie walczyli wszyscy, od Żaka do Mastersów. W wielu kategoriach młodzieżowych karty rozdawali zawodnicy Pho3nix Cycling Team.


Komentarze postartowe:

Natalia Piróg – kategoria Młodziczka – Mistrzyni Polski / Mistrz Polski Sztafeta mieszana

W końcu przyszedł czas na najważniejszy start w sezonie, czyli Mistrzostwa Polski. Cały rok przygotowań do tej imprezy, ale było warto. Startowałam w sztafecie z moim teamowym kolegą Kacprem Zygmuntowiczem, gdzie zajęliśmy razem pierwsze miejsce — zdobywając przy tym koszulki Mistrzów Polski.

Następnego dnia startowałam w wyścigu indywidualnym. Dopisuję do swojej listy zwycięstw kolejny świetny wynik, jakim jest Mistrzostwo Polski w kategorii Młodziczka i wyjątkowo w tym roku, również otrzymuję koszulkę jak moi starsi koledzy i koleżanki.

Kacper Zygmuntowicz – Młodzik – V-ce Mistrz Polski / Mistrz Polski Sztafeta mieszana

W ostatni weekend wystartowałem w długo wyczekiwanych przeze mnie Mistrzostwach Polski, które odbyły się niedaleko mojego domu, w Białce Tatrzańskiej. Pierwszy start, który odbył się w piątek, start sztafet, jechałem razem z Natalią Piróg. Trasa była bardzo siłowa i trzeba było jechać z głową. Zgodnie z radą Trenera postanowiłem nie atakować z początku, tylko dopiero po pierwszym podjeździe. Tak też się stało, zaatakowałem na drugim długim podjeździe i wyszło mi to na korzyść, ponieważ rywale po krótkim czasie zaczęli odpadać. Na pierwsze okrążenie wjeżdżam z przewagą 12 sekund i rusza Natalia. Natalia powiększyła przewagę, więc moje drugie okrążenie jechałem bezpiecznie i znów powiększyłem lekko przewagę. Ostatecznie razem z Natalią zdobywamy tytuł Mistrza Polski sztafet mieszanych w kategorii Młodzik.

Następnego dnia, w sobotę, wystartowałem w indywidualnym wyścigu. Tak samo, jak poprzedniego dnia staram się jechać wyścig z głową i myśleć nad tym, co robię. Od startu pierwszy długi podjazd jedziemy powoli i już na drugim podjeździe staram się uciekać. Tasowałem się z Michałem Struzikiem, pod koniec zaatakował, wykorzystał moment, gdy zatrzymałem się na korzeniu. Po długiej walce do końca przyjeżdżam na drugiej pozycji i zostaję V-ce Mistrzem Polski. Czuję lekki niedosyt, ale bywa i tak.

Marysia Ambrożkiewicz – kategoria Juniorka Młodsza – 1. miejsce / Mistrz Polski Sztafeta mieszana

Muszę przyznać, że były to moje najcięższe zawody w tym roku, do których mocno przygotowywałam się z klubem. Trasa Mistrzostw Polski w Białce Tatrzańskiej bardzo siłowa, gorące słońce i mocna obsada dziewczyn w mojej kategorii, wszystko to sprawiło, że wygrana zarówno w wyścigu indywidualnym, jak i sztafecie z Piotrkiem Hankusem o Mistrzostwo Polski cieszy bardzo. Pierwszy dzień to wyścig sztafet, gdzie udaje mi się cały czas utrzymać naszą sztafetę na prowadzeniu i dowieźć złoto do końca.

W niedzielę zaś odbył się wyścig dla mojej kategorii Juniorki Młodszej, z którego jestem bardzo zadowolona. Jechałam równo, nie szarpałam, spokojnie dojeżdżałam i mijałam rywalki. Technicznie jechało się dobrze, bez większych błędów, dzięki temu na metę dojechałam pierwsza. To były ciężkie trzy rundy. Bardzo się cieszę z moich wyników, jak i całego Pho3nix Cycling Team. To były udane Mistrzostwa. Bardzo dziękuję za przygotowanie do zawodów trenerowi Bogdanowi Czarnocie.

Piotr Hankus – kategoria Junior Młodszy – 2. miejsce / Mistrz Polski Sztafeta mieszana

Ostatnie zawody były dla większości zawodników najważniejszą imprezą w sezonie. Walczyłem o tytuł Mistrza Polski w sztafetach mieszanych, a moje Mistrzostwa Polski w kategorii Juniora Młodszego dopiero przede mną. Podczas intensywnego weekendu miałem dwa starty w krótkim odstępie czasu, co było męczące. Pierwszy wyścig w Sztafecie mieszanej w parze z Marysią udaje nam się wygrać i zdobyć koszulki Mistrzów Polski!

W niedzielę startuję już w kolejnym wyścigu. Ruszam z pierwszej linii i jadę w top pięć. Pierwszy kilkuminutowy podjazd jest bardzo wyczerpujący, więc nie można przesadzić. Na końcu podjazdu wjeżdżam już na drugą pozycję, wyprzedzam i obejmuję prowadzenie. Na drugim okrążeniu bez zmian, ale niestety pod koniec zjazdu wywracam się i tracę pozycję. Nie udaje mi się dogonić Maksa i dojeżdżam na drugim miejscu.

Kacper Mizuro – kategoria Junior Młodszy – 5. miejsce

Trasę na Kotelnicy zapamiętam na długo. Była to bardzo fizyczna runda, na której było trzeba jechać bardzo równo. Start rozpocząłem dobrze, jechałem na około czwartej pozycji. Pierwszy podjazd jechałem bardzo równym mocnym tempem. Okrążenie startowe przejechałem z zawodnikiem WKK. Niestety na drugiej rundzie pojawiły się problemy z kolką. Ostatnia runda to pogoń za czwartym miejscem. Finalnie nie udaje mi się dogonić zawodnika przede mną. Wyścig zakończyłem na piątym miejscu w kategorii Junior Młodszy. Dziękuję bardzo całemu #pho3nixmtb Trenerowi, Menadżerowi i Mechanikowi Panu Wojtkowi Tycnerowi, za pomoc podczas wyścigu.

Krzysztof Gdula – kategoria Junior Młodszy – 3. miejsce

Siłowa trasa na stoku Kotelnicy stworzyła bardzo odmienne warunki do ścigania w stosunku do ostatnich startów w Wałbrzychu i Jeleniej Górze. Długie podjazdy, znacznie mniej elementów technicznych i szybkie zjazdy w perspektywie startu nie napawały mnie szczególnym optymizmem. Niemniej na trasie tegorocznych Mistrzostw Polski uzyskałem jeden z najlepszych wyników w sezonie. Od startu tempo było mocne. Do boksu technicznego dojechaliśmy w kilkuosobowej grupie. Około połowy pierwszego okrążenia zakotłowało się na jednym z elementów technicznych i w efekcie odjechaliśmy z Maksem Matyasikiem i Piotrkiem Hankusem kończąc pierwsze okrążenie z około dwudziestosekundową przewagą nad kolejnym zawodnikiem. W dalszej części wyścigu prowadząca dwójka narzuciła tempo, którego nie byłem w stanie utrzymać. Jadąc w swoim rytmie, pokonałem kolejne odcinki trasy w czasie, który pozwolił mi na zdobycie trzeciego miejsca z bezpieczną przewagą nad kolejnymi zawodnikami. Ze startu jestem zadowolony, dziękuję za przygotowanie sportowe, organizacyjne oraz pomoc całemu zespołowi Pho3nix Cycling Team. Dziękuję Wszystkim za doping, a obsłudze boksu za pomoc podczas wyścigu.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0