Puchar Świata MTB – short track (XCC) | Lenzerheide, Szwajcaria | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Puchar Świata MTB – short track (XCC) | Lenzerheide, Szwajcaria | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Szwajcarskie Lenzerheide raptem kilka lat temu było areną Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim. Obok czeskiego Novego Mesta na Morave to jedna z lokalizacji, gdzie za sprawą szerokiej oraz mocnej reprezentacji szwajcarskich zawodników przy trasie zbierają się tysiące kibiców, którzy kibicują i wspierają swoich rodaków, ale także ich rywali, którzy przyjeżdżają z całego świata. Tradycyjnie już piątkowe popołudnie należy do wyścigów short track, które będą transmitowane i dostępne z polskim komentarzem Mai Włoszczowskiej na kanale Eurosport 2.


Short track (XCC) – o co tu chodzi?

Konkurencja opisywana skrótem XCC weszła do programu Pucharu Świata kilka lat temu jednoznacznie i ostatecznie wypychając eliminatora (XCE). Start w piątkowym XCC oprócz tego, że ma odrębną klasyfikację w Pucharze Świata, to decyduje o rozstawieniu pierwszych dwóch linii (Top16) niedzielnego wyścigu cross country (XCO). Wyścig XCC rozgrywany jest na krótkiej, około kilometrowej, dynamicznej rundzie, a czas trwania jest w przedziale 20-25 minut.

Lista (nie)obecności

Na starcie Pucharu Świata MTB XCC w Lenzerheide mamy prawie wszystkich kluczowych zawodników. Jedyna nieobecność (usprawiedliwiona) to Tom Pidcock, który startuje zaraz w Tour de Suisse, w ramach przygotowań do Tour de France. Oprócz tego obecni chyba wszyscy. Polskę w wyścigu XCC reprezentować będzie Bartłomiej Wawak.

Listy startowe podobnie jak i live timing dostępne są na Race Hub na stronie UCI – link.

Transmisja

Relacja z wyścigów dostępna jest na wszystkich platformach należących do Warner Bros Discovery czyli GCN, Eurosport, Player czy Discovery+. Piątkowe wyścigi short track zaplanowane są na 17:15 (kobiety) oraz 18:00 (mężczyźni).


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0