„Jechałem swoim tempem od początku do końca” – Piotr Kryński (Warszawski Klub Kolarski) | Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, Białka Tatrzańska | KOMENTARZ POSTARTOWYfot. Katarzyna Smekla

HomeSportKomentarze

„Jechałem swoim tempem od początku do końca” – Piotr Kryński (Warszawski Klub Kolarski) | Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, Białka Tatrzańska | KOMENTARZ POSTARTOWY

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Z wielką radością i dumą mogę ogłosić, że po raz drugi z rzędu zdobyłem złoty medal na Mistrzostwach Polski w XCO. Ten start był dla mnie niezwykle ważny, jako że jest to mój ostatni rok w kategorii orlik i miałem szansę zdobyć aż dziesiątą koszulkę mistrzowską w swoim życiu.

Trasa była wymagająca, z bardzo stromymi i długimi podjazdami, które wymagały od nas wielkiej kalkulacji i rozkładu sił. Właśnie dlatego zdecydowałem się na strategię, w której jechałem swoim tempem od początku do końca. Ta taktyka okazała się skuteczna – udało mi się zbudować przewagę już od samego startu. Chociaż chłopaki mocno naciskali, szczególnie Mateusz Szyszko, który mocno jechał ze mną przez pół rundy, ostatecznie udało mi się dojechać jako pierwszy na metę.

Wielki szacunek dla reszty zawodników, których presję czułem mimo 1-minutowej przewagi. Na tej trasie łatwo można stracić lub zyskać przewagę, dlatego każda sekunda była na wagę złota. Dziękuję Bogu za to, że dał mi siłę i możliwość doświadczenia takiego sukcesu. Dziękuję mojej ukochanej, która codziennie wspiera mnie w każdym trudzie i treningu – bez niej nie byłbym w stanie osiągnąć takiego sukcesu. Dziękuję mojemu tacie za poświęcenie, które pozwoliło mi na dalszy rozwój.

Dziękuję też Błażejowi Mareszowi za pełne wsparcie w każdej sprawie. Wreszcie, dziękuję wszystkim organizatorom, Pawłowi Kuflikowskiemu za relację oraz Marcinowi Grucy za przekazywanie emocji tam, gdzie tylko się pojawił.

A także trenerowi, który przygotował mnie do tych mistrzostw – Maciej Jeziorski – jezior.bike.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0