„Chętnie wrócę tu za rok” – Karol Rożek (7R Rowmix p/b 72D) | Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, Białka Tatrzańska | KOMENTARZ POSTARTOWYfot. Wiktor Bubniak

HomeSportKomentarze

„Chętnie wrócę tu za rok” – Karol Rożek (7R Rowmix p/b 72D) | Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, Białka Tatrzańska | KOMENTARZ POSTARTOWY

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W Białce Tatrzańskiej na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska w dniach 2-4 czerwca 2023 odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim w olimpijskiej odmianie cross country. Zawodnicy rywalizowali w krótkiej, dynamicznej formule short track oraz w klasycznym wyścigu XCO. Maksymilian Wiśniowski wraca z Mistrzostw z dwoma brązowymi medalami.


Komentarz postartowy:

Mistrzostwa Polski XCO 2023 zakończone. Trochę wstyd się przyznać, ale były to moje pierwsze MP w formule XCO (nie licząc jednorazowego startu w sztafecie w 2020). W ramach przygotowań wystartowałem w czterech wyścigach XCO (czyli mniej więcej tyle ile w przeciągu ostatnich 4 lat ;)), więc jak na maratończyka moje przygotowania były całkiem dobre. Wyścig główny kończę na 11. miejscu w elicie.

Biorąc pod uwagę specyfikę trasy, która teoretycznie mi odpowiadała (dużo pod górę, stosunkowo długie podjazdy, bez krótkich interwałów) to apetyt był na więcej. Przejechałem po prostu równy, płynny wyścig bez fajerwerków.

Zabawę trochę zepsuł mi sędzia nieprawidłową decyzją o strefie 80% na ostatnim okrążeniu, dwie minuty przed faktycznym czasem strefy 80%. Może nie wpłynęłoby to wyjątkowo na wyścig, ale na imprezie rangi Mistrzostw Polski wypadałoby dokładnie trzymać się przepisów.

Nie zmienia to mojego pozytywnego odbioru tych MP. Dobra organizacja i do tego naprawdę fajna relacja na mtbxcpl!

Chętnie wrócę tu za rok. Tymczasem pora wrócić na trasy XCM. Liczę, że moja przygoda ze ściganiem XCO przyniesie korzyści na wyścigach na dłuższym dystansie.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0