Trzy Beskidy – jeden maraton – DareToBe Maraton MTB już 11 czerwca w Stryszawie | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Trzy Beskidy – jeden maraton – DareToBe Maraton MTB już 11 czerwca w Stryszawie | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Po szybkiej, acz intensywnej rozgrzewce w Niwiskach, DareToBe Maraton MTB pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Będą sztywne podjazdy, techniczne zjazdy oraz beskidzka rąbanka w pełnej krasie. A wszystko to z majestatyczną Babią Górą w tle. Górska, dzika przyroda czeka na śmiałków w Stryszawie już 11 czerwca. Co powiesz na prawdziwy, górski maraton rowerowy?


Na pograniczu trzech Beskidów: Małego, Makowskiego oraz Żywieckiego rozegra się druga tegoroczna edycja cyklu górskich wyścigów rowerowych pod szyldem DareToBe Maraton MTB. Niezmienne hasło „odważ się być” skutecznie zachęca do startu tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kolarstwem górskim. Gmina Stryszawa w Małopolsce położona jest w niezwykle malowniczym zakątku Beskidów. Jeśli ścigając się na trasach tegorocznego maratonu chociaż na chwilę obrócisz głowę w lewo lub w prawo z pewnością napotkasz niezapomniane górskie krajobrazy, które sprawią, że zapragniesz tu wrócić z rowerem na treningowy weekend lub na wakacyjny wypoczynek z rodziną lub paczką przyjaciół z dala od zgiełku cywilizacji.

Dla tych, którzy startowali tu w zeszłym sezonie trasy nie będą zaskoczeniem. Bo po co zmieniać coś, co jest dobre? Trzy trasy do wyboru umożliwiają idealne dopasowanie kilometrażu oraz przewyższeń do swoich możliwości. Dystans Quarter, popularnie zwany wśród uczestników „ćwiartką”, to świetna opcja na początek swojej przygody z poważnym ściganiem. Uczestnicy będą mieli do pokonania 28 km i ponad 900 metrów przewyższeń na swoich rowerach. Lekko nie będzie! Na najkrótszym dystansie nie zabraknie siłowych podjazdów i technicznych zjazdów, jak ten zielonym szlakiem z „Wsiórza” do doliny i rozjazdu dystansów.

Dystans Half to 40 km i przeszło 1700 metrów w górę! Pasmo Jałowieckie niezmiennie czeka na śmiałków – jeśli raz to przeżyjesz, to gwarantujemy Ci, że będziesz tu wracać co roku. „Połówka” wjeżdża na Jałowiec (1111 m n.p.m.), a ostatnie kilkaset metrów przed szczytem bezlitośnie zweryfikuje Twoją formę. Nie martw się jeśli twoje szczytowanie nie pójdzie tak jak byś chciał – jeśli staniesz by zaczerpnąć oddech, za placami zobaczysz jedną z najpiękniejszych beskidzkich panoram od Mędralowej aż po Baranią Górę.

Czy są tu jacyś chętni na Fulla? Teoretycznie jest niewiele dłuższy od Half’a, ale sprawi, że niejedna łydka zapłonie żywym ogniem! 49 kilometrów i ponad 2300 metrów w pionie to coś dla tych, którym nie straszne sztywne podjazdy, luźne kamienie, śliskie korzenie czy ostre wiraże. Full dorobi kolejne kilkaset metrów przewyższenia wjeżdżając na Lachów Groń – jeden z trzech szczytów na trasie przekraczający tysiąc metrów nad poziomem morza, a zaraz po nim zjazd do Koszarawy Bystrej tylko po to by zacząć najdłuższy i najtrudniejszy w tym dniu podjazd na Czerniawe Zachodnią Suchą. Tutaj wygrywa mocna głowa… Ten podjazd z pewnością niejednego nauczył pokory. Za to zjeżając na przełącz Cichą, na deser zostanie Jałowiec, a po nim kilkukilometrowy zjazd i kolejne metry przewyższeń do podjechania. Teraz to już pestka!

Startujemy na Stadionie LKS Jałowiec (Stryszawa 278E, 34-205 Stryszawa). Kibice będą mogli wypatrywać swoich zawodników z trybun, niczym podczas mistrzowskiego meczu piłkarskiego. Głośny doping będzie niósł się echem aż do okolicznych miejscowości! W zeszłym roku dopisał tłum kibiców – emocje były niezapomniane. Start wszystkich dystansów przewidziany jest jak zawsze na godzinę 11:00. Chwilę po wystrzale z pistoletu obwieszczającym początek zmagań dorosłych, do rywalizacji ruszą najmłodsi uczestnicy Maratonu MTB w Stryszawie. Młodzi adepci rowerowego wtajemniczenia, pod czujnym okiem znanego i uwielbianego „trenejro” Marcina Bialika, powalczą o medale, nagrody oraz miejsce na podium. Mapei Kids Race 2023 to doskonała okazja aby sprawdzić swoje rowerowe umiejętności na tle rówieśników, zakosztować prawdziwej rywalizacji, a przede wszystkim świetnie się bawić! Trasa dopasowana jest do wieku oraz możliwości każdego malucha, co nie oznacza, że będzie łatwo! Udział w zawodach dla dzieci jest darmowy – wystarczy sprawny rower oraz kask na głowie, by przez chwilę poczuć się jak zawodowi kolarze.

Na mecie, poza sławą i chwałą, czekać będzie pyszny posiłek od lokalnych gospodyń, mocna i pyszna kolarska kawa La Caffeina i coś słodkiego, by uzupełnić stracone kalorie. Zapisz się czym prędzej na stronie www.maratonmtb.pl. Polub również profil imprezy w mediach społecznościowych, by na bieżąco otrzymywać newsy o trasach oraz zbliżających się wyścigach – instagram / facebook.

Beskidy czekają już tylko na Ciebie!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0