Mistrzostwa Polski MTB XCO w ramach Festiwalu Rowerowego Białka Tatrzańska 2023 | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Mistrzostwa Polski MTB XCO w ramach Festiwalu Rowerowego Białka Tatrzańska 2023 | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Od wielu lat byliśmy przyzwyczajeni, że Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim odbywają się mniej więcej w połowie lipca. W tym i przyszłym roku od tej reguły będzie wyjątek, bo krajowy czempionat, podobnie jak w Szwajcarii czy Danii, rozegrany zostanie na przełomie maja i czerwca. W tym roku będzie to w dniach 2-4 czerwca 2023. Areną zmagań będą stoki Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska, a same Mistrzostwa będą częścią Festiwalu Rowerowego Białka Tatrzańska, w ramach którego obok cross country będą także wyzwania dla posiadaczy rowerów szosowych, gravelowych oraz cała masa atrakcji dla osób towarzyszących.


Informacja prasowa:

W dniach 2-4 czerwca na terenie ON Kotelnica Białczańska i Resortu Bania odbędzie się wyjątkowa impreza dla miłośników dwóch kółek – Festiwal Rowerowy Białka Tatrzańska. W trakcie Festiwalu przez trzy dni będą odbywać się Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, w ramach których rozegrane zostaną:

  • wyścigi Short Track (XCC)
  • sztafety młodzieżowe (XCR)
  • wyścig cross country (XCO)

Na starcie zobaczymy wszystkich najlepszych zawodników w Polsce, którzy będą walczyć o medale i koszulki Mistrzów, a dodatkowo wyłoniony zostanie skład Reprezentacji Polski na III Igrzyska Europejskie (będą to jednocześnie Mistrzostwa Europy), które w tym roku odbędą się w Polsce na terenie Województwa Małopolskiego 25 czerwca w Krynicy Zdrój.

Na Mistrzowskiej trasie w sobotę 3 czerwca będą mogli również wystartować również amatorzy, którzy będą rywalizować w oddzielnym wyścigu z podziałem na kategorie wiekowe.

W sobotę skoro świt na starcie staną miłośnicy szutrów, którzy o 6 rano wyruszą na przepiękną trasę Tatra Gravel Race, poprowadzoną w dużej części w terenie Dookoła Tatr. Do pokonania będą mieli 268km z przewyższeniem ponad 3500 metrów, a limit wjazdu na metę upływa w niedzielę o godz. 17:00.

O godz. 7:00 na trasę wyruszą z kolei szosowcy na wymagającą pętlę Dookoła Tatr w ramach Marathon Tatry Race, podczas której pokonają 244km z przewyższeniem również ok. 3500 metrów. Dla osób mniej wprawionych przygotowana jest około 70 km trasa po Podtatrzu, gdzie będzie można zdobyć Przełęcz Głodówka, Zdziarska i Łapszanka, a którą pokona każdy amator jazdy na rowerze.

W sobotni wieczór o godz. 20:00 odbędzie się Koncert Zespołu Beltaine, który uczci Międzynarodowy Dzień Roweru.

W niedzielę w godz. 10:00-16:00 zapraszamy do resortu Bania na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, gdzie będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci, pokazy, koncert dla dzieci, konkursy i zawody rowerowe z nagrodami.

Na stokach Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białaczańska w niedzielne popołudnie wystartują główne wyścigi:

  • 14:00 – Elita i U-23 Kobiety
  • 16:00 – Elita i U-23 Mężczyźni

Z rywalizacji na trasie Mistrzostw Polski MTB będzie każdego dnia prowadzona transmisji Live.

W naszym miasteczku zawodów będzie można spotkać nasze Ambasadorki Anię Szafraniec-Rutkiewicz i Kasię Solus-Miśkowicz, która dodatkowo wraca na trasę i będzie też rywalizować w Elicie Kobiet!

Więcej informacji: www.tatracyclingevents.com/festiwal-rowerowy-bialka-tatrzanska


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0