„Radzisz sobie w Parku Paulinum? Poradzisz sobie wszędzie” – zawodnicy Pho3nix Cycling Team | Jelenia Góra Trophy UCI C1 | KOMENTARZ POSTARTOWY

HomeSportKomentarze

„Radzisz sobie w Parku Paulinum? Poradzisz sobie wszędzie” – zawodnicy Pho3nix Cycling Team | Jelenia Góra Trophy UCI C1 | KOMENTARZ POSTARTOWY

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Trasa w Jeleniej Górze na terenie Parku Paulinum to bez wątpienia i bezdyskusyjnie najtrudniejsza trasa cross country w Polsce. W tej kwestii jednym głosem mówią zawodnicy, nie tylko Pho3nix Cycling Team. 20 maja 2023 właśnie tam rozegrane zostały zawody kategorii UCI C1 firmowane przez Maję Włoszczowską, zawody zaliczane do Pucharu Polski w kolarstwie górskim były także Eliminacją do Finału Olimpiady Młodzieży, który jest najważniejszym wyścigiem dla kategorii Junior Młodszy i Juniorka Młodsza.


Komentarze postartowe:

Natalia Piróg – kategoria Młodziczka – 1 Miejsce

Drugi start na Pucharze Polski za mną. Wszystko poszło zgodnie z planem, od startu do mety to ja rozdawałam karty. Trasa w Jeleniej Górze bardzo mi się podobała i na pewno zebrałam nowe doświadczenia.

Kacper Zygmuntowicz – Młodzik – 2 Miejsce

W ostatnią sobotę wystartowałem w 2 rundzie Pucharu Polski, który odbył się w Jeleniej Górze. Trasa techniczna oraz ciężka przez krótkie i strome podjazdy. Od samego startu jechałem pierwszy, próbowałem kilka razy uciec, lecz jeden zawodnik ciągle za mną jechał i nie zapowiadało się na to, żeby odpuścił. Pod koniec ostatniego okrążenia rywal zaatakował na bufecie, lecz ja już nie zdołałem utrzymać jego tępa. Po ucieczce rywala jadę drugi i próbuję go dogonić, lecz się to nie udało. Na metę wjeżdżam bez zmian na drugiej pozycji. Czuję lekki niedosyt, ale cały sezon jeszcze przede mną.

Marysia Ambrożkiewicz – Juniorka Młodsza – 1 Miejsce

Piękna, naturalna, techniczna trasa, która nie wybacza błędów, czyli Jelenia Góra-Park Paulinum. Nikt nie zaprzeczy, że to najtrudniejsza trasa MTB XCO i w tym roku przyszło mi się z nią zmierzyć w całości. Jako pierwszoroczna juniorka młodsza przyznaję, że nie było to dla mnie łatwe wyzwanie, rozbiegówka + dwie pełne rundy, ale….dałam radę! Po rozbiegówce jedziemy w grupie i jestem trzecią zawodniczką. Czuję się dobrze, każdy z elementów udaje się pokonać bez błędów. Z czasem wyprzedzam, głównie na podjazdach i na drugą rundę wjeżdżam już jako pierwsza. Wygrywam swój wyścig w międzynarodowej obsadzie z ponad minutową przewagą nad kolejnymi zawodniczkami. Jestem z siebie dumna, choć chwilę to trwało, ale udało się przełamać na najtrudniejszych elementach tej trasy i pewnie je już pokonywać podczas wyścigu. Nie było gleby, nie było strachu, za to wielka radość na mecie. Dziękuję za bardzo dobre przygotowanie do zawodów trenerowi Bogdanowi Czarnocie, pomoc na bufecie Pho3nix Cycling Team oraz za doping na trasie!

Piotr Hankus – kategoria Junior Młodszy – 1 Miejsce

Bardzo ciekawy wyścig na jednej z najtrudniejszych tras w Polsce. Startuję z pierwszej linii i już od samego startu prowadzę. Na pierwszym okrążeniu udaje mi się uzyskać minimalną przewagę. Drugie okrążenie odjechałem trochę dalej od reszty stawki, jadę spokojnie swoim tempem i dojeżdżam jako pierwszy z przewagą ponad jednej minuty.

Kacper Mizuro – kategoria Junior Młodszy – 5. miejsce

Pierwszy raz wystartowałem w Jeleniej Górze na pełnym okrążeniu. Nie można się bać, aby powiedzieć, że to jedna z najcięższych tras w Polsce. Ciężkie techniczne zjazdy i piekielnie dające w kość podjazdy. Wyścig zakończyłem na 5 miejscu w swojej kategorii. Dziękuję bardzo #teampolandmtb za miło spędzony czas na trasie i nie tylko. #pho3nixmtb za pomoc podczas wyścigu. Fajnie, że mamy w Polsce taką super trasę.

Krzysztof Gdula – kategoria Junior Młodszy – 11. miejsce

Na starcie w Jeleniej Górze stawałem pełen optymizmu. Wygrałem tu w ubiegłym roku, a trasa jest jedną z najlepszych, na jakich startowałem. Pierwsze okrążenie potwierdziło mój optymizm. Jechałem w czołówce, a kolejne elementy techniczne nie sprawiały mi trudności. Niestety później mój błąd i upadek, a następnie defekt opony, wizyta na boksie serwisowym przekreśliły szanse na dobry wynik. Na metę dojeżdżam na jedenastej pozycji. Trasa, pogoda, organizacja oraz kibice na najwyższym poziomie. Dziękuję teamowi Pho3nix Cycling Team za doping i pomoc, szczególnie na boksie serwisowym. Do zobaczenia w Wałbrzychu.

Brajan Świder – kategoria Junior – 3. miejsce

Od startu czułem się mocny i liczyłem, że przełamię swój pech na trasie w Jeleniej Górze. Trasa wymagająca fizycznie, jak i technicznie, nie brakuje na niej kamieni, korzeni, czy sztywnych podjazdów. Od startu poszedłem bardzo mocno, przez rundę rozbiegową prowadzę, przez pierwsze kółko również, niestety na drugim okrążeniu pojawiają się problemy sprzętowe, na których tracę prawie minutę, tak już bywa. Nie poddawałem się i walczyłem do końca już na ostatniej rundzie, mam przed sobą srebro, niestety znów problem ze sprzętem i muszę się zadowolić brązem. Dziękuję wszystkim za kibicowanie i do zobaczenia na kolejnym starcie.

Tatiana Gromada – kategoria Juniorka – 5. miejsce

O trasie w Jeleniej Górze można naprawdę sporo powiedzieć. Jest ona bardzo ciężka technicznie, jak i fizycznie. Zawiera pełno ciekawych, ciężkich, ale też widowiskowych elementów, a zarazem sporo sztywnych podjazdów. Po moich wspomnieniach z poprzedniego roku budziła we mnie strach i niepewność, ale na szczęście po kilku teamowych objazdach przełamałam swoje lęki co do technicznych sekcji. W dniu startu nie czułam w sobie za dużo siły i już na rozbiegówce zostałam z tyłu. Poczułam odrobinę mocy na pierwszej z trzech rund i nadrobiłam trochę strat. Podjazdy ciężko mi wchodziły, a na ostatniej rundzie znowu opadłam z sił. Ostatecznie kończę wyścig jako piąta juniorka. W tym tygodniu muszę się doleczyć, bo nie czuję się w 100% dobrze, a już w następny weekend kolejny Puchar Polski-Wałbrzych.

Zuzanna Krzystała – kategoria Elita – 4. miejsce

Zmierzyłam się z trasą, która mnie przerażała. Nie była taka straszna, jak ją sobie wyobrażałam, jak się nasłuchałam i co zobaczyłam na filmach. Oczywiście nie zmienia to faktu, że jest najtrudniejszą trasą, na jakiej mogłam startować. Podczas objazdu pokonałam wszystkie elementy, jednak potrzebowałam, więcej czasu na ostatni stromy zjazd, który udało mi się zjechać. Po starcie uplasowałam się na czwartej pozycji, miałam przed sobą Gabrysię. W trakcie wyścigu na chwilę wskoczyłam na trzeci stopień podium, ale straciłam pozycję po wywrotce na korzeniach. Seria kolejnych błędów pozbawia mnie kontaktu z Gabrysią, jednak cały czas widziałam ją przed sobą. Z rundy na rundę podjazdy bardziej bolały, pięć okrążeń na tej trasie to piekielny wysiłek fizyczny. Nic więcej już nie byłam w stanie robić, ukończyłam na czwartym miejscu. Cieszę się, że wreszcie miałam okazję ścigać się na kultowej trasie. Dziękuję Trenerowi za pomoc podczas objazdu trasy oraz całej ekipie za obsługę podczas wyścigu.

Bogdan Czarnota – kategoria Masters – 3 Miejsce

Na zapoznanie się z trasą miałem wystarczająco dużo czasu. Poznałem wszystkie elementy i tak naprawdę nie sprawiały wielkich trudności, ale trzeba było być naprawdę skupionym, aby pokonać je płynnie. W trakcie jazdy większych błędów nie popełniłem. Przejechałem, równy, dobry wyścig co dało mi trzecie miejsce. Mam w planach jeszcze dwa stary, a kolejny w odległej przyszłości. Postaram się skupić na nich jak najbardziej i zobaczymy, co jestem w stanie ugrać. Gratulacje dla moich rywali z podium. Dobrze, że mamy takie trasy jak ta w Jeleniej Górze, bo młodzi zawodnicy mogą podnosić swoje umiejętności, a to jest nam potrzebne do ich rozwoju. Dziękuje wszystkim za pomoc podczas całego dnia wyścigowego, bo był to bardzo trudny i intensywny czas.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0