Małopolska MTB Tour 2023 zaprasza na rowerowy weekend nad Balatonem | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Małopolska MTB Tour 2023 zaprasza na rowerowy weekend nad Balatonem | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Nikogo nie trzeba przekonywać, że Małopolska kolarstwem stoi, także górskim. To tu od wielu lat odbywa się Puchar Szlaku Solnego, a w tym roku właśnie w Małopolsce odbyły się w Krakowie popularne AMPy, zaraz Mistrzostwa Polski MTB w Białce Tatrzańskiej, a pod koniec czerwca Mistrzostwa Europy MTB w Krynicy Zdrój. Idealnie wpisuje się w to Małopolska MTB Tour, który odbędzie się po raz trzeci. Wcześniej impreza promowała aktywny, rowerowy styl życia na terenie Starego Sącza, Wadowic, Myślenic czy Tarnowa, a w tym roku organizatorzy zapraszają do Trzebini.


Bazą dwudniowego wydarzenia jakim jest Małopolska MTB Tour jest Ośrodek Rekreacyjny Balaton. W praktyce to tak naprawdę kąpielisko nad popularnym Balatonem, które często często określane jest mianem serca Trzebini. Popularne wśród mieszkańców miejsce wypoczynku i aktywności powstało na terenie zalanego wodą dawnego kamieniołomu.

Małopolska MTB Tour w weekend 20-21 maja wykorzysta w pełni potencjał tego miejsca łącząc dobrą zabawę, aktywny wypoczynek, sportowe wyzwania, rodzinne spędzanie czasu oraz muzykę!

Sobotni program skupiony jest na rodzinach i najmłodszych oraz wspólnym spędzeniu czasu. Tego dnia zaplanowane są wyścigi dla dzieci, gry i zabawy z animatorami oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Zwieńczeniem tego dnia będzie wieczorny koncert zespołu ENEJ.

Uczestnicy wyścigów dla dzieci zostaną podzieleni na kategorie wiekowe, a poziom trudności oraz dystans zostaną odpowiednio dopasowane. Można startować nawet na rowerkach biegowych. Nie wolno tylko zapomnieć o kasku na głowie, który jest obowiązkowy!

Niedziela zdecydowanie pod znakiem sportu dla dorosłych, dla których przygotowano trzy różne dystanse, na których odnajdzie się każdy. Dla początkujących i młodzieży liczący 21 km dystans Family. Dla osób szukających większego wyzwania dystans Mega (46 km i 750m), a dla żądnych prawdziwych sportowych wyzwań dystans Giga (66 km i 1130 m).

Wyróżnikiem organizowanych zawodów obok atrakcyjnego miejsca startu i mety oraz malowniczej trasy są także wyjątkowo niskie jak na dzisiejsze czasy opłaty startowe. Za udział w wyścigu dla dzieci zapłacimy tylko 15 złotych, a za start w niedzielnych zawodach jedyne 30 złotych.

Rejestrować można się za pomocą poniższych linków:

Na koniec warto zwrócić uwagę na bogaty pakiet startowy przygotowany dla każdego uczestnika, który zawierać będzie koszulkę, komin, workoplecak oraz pamiątkowy medal.

Na wydarzenie zapraszają Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Iwona Gibas, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Wszystkie aktualne informacje znajdziesz na stronie malopolskamtb.pl.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0