Co za debiut Puck Pieterse w elicie! | Paula Gorycka najlepszą Polką | Puchar Świata, Nove Mesto na Morave | RELACJAfot. Bogdan Czarnota

HomeSportWyniki

Co za debiut Puck Pieterse w elicie! | Paula Gorycka najlepszą Polką | Puchar Świata, Nove Mesto na Morave | RELACJA

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Niedziela w Novym Meste na Morave to „tylko” dwa wyścigi, ale za to jakie! Rywalizacja Elity kobiet oraz Elity mężczyzn. Zawodniczkom Elity się poszczęściło, bo w trakcie wyścigu spadło tylko kilka kropel deszczu, ale na wyścig mężczyzn zapowiadane są już wręcz intensywne opady. Nove Mesto jak zwykle dostarczyło, a liczna i wyrównana stawka wśród kobiet sprawiła, że mieliśmy bardzo ciekawy, emocjonujący i pełen zwrotów akcji wyścig.


W pierwszej części wyścigu mieliśmy szybką selekcję, która wyselekcjonowała czołówkę. Różnice niewielkie, a na prowadzenie wychodzi Evie Richards, która buduje kilkanaście sekund przewagi, czasem zwiększając przewagę powyżej 20 sekund, ale za jej plecami z niewielką stratą jedzie kilkanaście zawodniczek z apetytem jak nie na wygraną, to na miejsce na podium.

Na czwartym okrążenie do Brytyjki na kilka sekund zbliżają się Puck Pieterse i Pauline Ferrand Prevot. Pod koniec czwartego okrążenia Richards ma ponownie przewagę prawie 20 sekund kiedy okazuje się, że ma defekt tylnego koła. Na szczęście na chwilę przed boksem, ale wymiana zajmuje chwilę, do tego problemy z łańcuchem i wraca na trasę ze stratą 30 sekund do Prevot i Pieterse, które razem wychodzą na prowadzenie.

Na 5 okrążeniu do gry o podium włącza się Loana Lecomte, która zbliża się do prowadzącej dwójki i traci ledwie kilkanaście sekund.

Na 6 okrążeniu Prevot przeprowadza skuteczny atak, który daje jej kilka sekund przewagi na Pieterse, ale nic z tego. Zawodniczki ponownie się zjeżdżają. Cały czas za ich plecami Loana Lecomte. Evie Richards odrabia straty, walcząc o pozycję m.in. z Alessandrą Keller.

Ostatnie okrążenie dopiero przyniesie rozstrzygnięcie całego wyścigu. Puck Pieterse wykorzystuje ostatnie dwa podjazdy na trasie, pierwszy żeby zbudować przewagę, a drugi, bardziej techniczny by ją utrzymać. Wiadomo, że na zjazdach Francuzka nie ma podjeścia do Holenderki. Z tyłu cały czas mocno naciska Loana Lecomte, a strata Evie Richards coraz mniejsza, zbliża się do zawodniczki Canyon CLLTV.

Niesamowita końcówka wyścigu, Puck Pieterse debiutując w Elicie wygrywa pierwszy wyścig Pucharu Świata w swojej sportowej karierze. Tuż za nią linie mety przekraczają Prevot, Lecomte, Richards. O piąte miejsce na kreskę walczą Terpstra i Keller, ale to Szwajcarka okazuje się minimalnie szybsza.

Najlepszy wynik wśród Polek odnotowała Paula Gorycka, która wyścig kończy na 39. miejscu (+6:38).

Pozostałe Polki:

  • Aleksandra Podgórska – miejsce 43 / +8:00
  • Klaudia Czabok – miejsce 50 / +9:01
  • Tosia Białek – miejsce 63 / -1 okr
  • Gabriela Wojtyła – miejsce 83 / -2 okr

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0