Bike Atelier MTB Maraton w Chrzanowie | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Bike Atelier MTB Maraton w Chrzanowie | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Bike Atelier MTB Maraton przenosi się do Małopolski, za sprawą drugiej w tym sezonie edycji wydarzenia, której gospodarzem będą: Powiat Chrzanowski, Chrzanów, Trzebinia oraz Babice.


Postaw na nowe wyzwania

Organizatorom co roku udaje się przyciągnąć nowych uczestników, spragnionych wrażeń oraz poszukujących ciekawej formy aktywności dla siebie. Idea maratonów jest prosta – chodzi o to, by na starcie mogli pojawić się zarówno mocni zawodnicy, dla których ściganie to sposób na życie, jak i amatorzy. Ci pierwsi mogą się wykazać na najbardziej wymagających dystansach, a z kolei amatorzy mogą rywalizować w tym samym wydarzeniu, co kolarze z licencjami.

– Na uczestników Bike Atelier MTB Maratonu czekają cztery dystanse o różnych stopniach trudności. Tak będzie podczas wszystkich zaplanowanych w tym roku edycji – wyjaśnia Roman Matysik z Bike Atelier MTB Maratonu. – Ale gdyby ktoś chciał wystartować pierwszy raz – zapraszamy, jest dystans MINI, średnio to trasa w okolicach 20 kilometrów, więc każdy powinien dać radę. Dokładnie na tej same ścieżce ściągają się również najmłodsi, jadąc z opiekunami dystans FAMILY.

Bazą imprezy będzie Plac Tysiąclecia w Chrzanowie, skąd w tym roku wystartują zawodnicy. Trasa będzie prowadziła po pięknej i pagórkowatej okolicy, która już w ubiegłym roku przyciągnęła fanów rywalizacji w terenie. Tym razem organizatorzy przygotowali sporo nowych niespodzianek i wyzwań.

Mnóstwo dobrej zabawy dla każdego

Wiele osób czuje głód ścigania, co widać szczególnie na początku sezonu. Nie tylko wśród traktujących ten sport na poważnie, ale też wśród amatorów. Czym innym jest trenowanie, czasem w grupie, czasem indywidualnie, a zupełnie inną historią jest pojawienie się na starcie wyścigu – tłumaczą organizatorzy. – Umówmy się, to jest też pewnego rodzaju wydarzenie towarzyskie. Okazja do tego aby spotkać się na trasie, ale również po wyścigu na spokojnie usiąść, porozmawiać, wymienić świeżymi informacjami. Nie zawsze tylko o sport tutaj chodzi.

W jednej z najpopularniejszych serii MTB w Polsce tym razem zaplanowano dziewięć edycji. Wśród nich znajduje się jedna nowość – Bielsko-Biała, a także Mistrzostwa Polski w maratonie MTB, które przyciągną najlepsze zawodniczki i zawodników z całego kraju. – Pierwsza edycja już za nami, otwarcie sezonu zdecydowanie można zaliczyć do udanych, więc z niecierpliwością czekamy na rywalizację po małopolskich ścieżkach – dodają organizatorzy.


Wyścigi KIDO dla najmłodszych

W trakcie Bike Atelier MTB Maratonu nie zabraknie również osobnych wyścigów dla dzieci.

– Stawiamy na wydarzenia dla całych rodzin, dlatego też w miasteczku maratonu będą odbywały się wyścigi dla najmłodszych. W zasadzie tutaj nie ma dolnej granicy wiekowej, zaczynamy od rowerków biegowy, kończymy na 8-latkach. Dla każdego uczestnika będzie medal, dyplom, ale najważniejsza myślę jest dobra zabawa i gorący doping, którego nigdy nie brakuje – podsumowuje Roman Matysik.

Zapisy dzieci do udziału w wyścigach możliwe są jedynie w dniu wydarzenia na terenie miasteczka maratonu (strefa KIDO).

Dołącz do rywalizacji

Zapisy uczestników odbywają się internetowo, szczegóły można znaleźć na stronie bikeateliermaraton.pl. Dodatkowo w trakcie maratonowego weekendu będzie można zgłosić swój udział w biurze zawodów.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0