Natalia Grzegorzewska ambasadorką Decathlon | WYWIADfot. Ola Sulikowska

HomeSport

Natalia Grzegorzewska ambasadorką Decathlon | WYWIAD

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Brązowa medalistka Mistrzostw Świata, brązowa medalistka Mistrzostw Europy, liderka rankingu UCI, Mistrzyni Polski Juniorek. Nic więc dziwnego, że francuski Decathlon, którego marka rowerowa Rockrider od ubiegłego roku jest już na stałe obecna w Pucharze Świata za sprawą drużyny UCI, wyszła z propozycją współpracy z tak utalentowaną zawodniczką, Natalią Grzegorzewską, na co dzień jeżdżącą w barwach Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław.


Wnikliwi obserwatorzy i kibice Natalii czarny rower Rockrider ze złotymi napisami (i złotym łańcuchem!) mogli zobaczyć już na materiałach z tegorocznych startów Natalii chociażby z Haiming czy Heubach, gdzie w zawodach UCI Junior Series, nieformalnie określanych mianem Pucharu Świata, dwukrotnie zajęła drugie miejsce.

Sezon dopiero się rozkręca, najważniejsze starty przed Natalią, a tych w tym roku będzie naprawdę dużo, zwłaszcza w pierwszej części, do Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które na początku lipca w Portugalii. W tym czasie tylko dwukrotnie wystartuje w Polsce – w maju w Jeleniej Górze na Maja Włoszczowska Race oraz na początku czerwca na Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim w Białce Tatrzańskiej. Oprócz tego praktycznie tydzień w tydzień starty zagraniczne, żeby utrzymać pierwsze miejsce w rankingu, szlifować formę, ale także jak najlepiej poznać rywalki.

Natalia w sezonie 2023 startować będzie na rowerze górskim Rockrider Race 900 w limitowanej konfiguracji Team Edition XX1 AXS i co ciekawe, rower jest dostępny w regularnej sprzedaży, choć oczywiście specyfikacja roweru na potrzeby Natalii zostanie minimalnie zmodyfikowana m.in. inne siodło oraz zamiast opon Hutchinson, sprawdzone w poprzednich sezonach Wolfpacki.

W związku z ogłoszeniem współpracy z marką Rockrider Natalia Grzegorzewska razem z Kamilem Dziedzicem, menadżerem drużyny, odwiedziła Warszawę, gdzie w czwartek popołudniu, bardzo 'last minute”, razem z Marcinem Górnickim nagraliśmy do podcastu rozmowę z Natalią i Kamilem, a dzień później nie było dane im się wyspać, bo już o 7:30 musieli zameldować się w studiu Kanału Sportowego, gdzie Natalia odpowiadała na żywo na pytania Michała Pola i Kamili Kujawskiej.

Posłuchajcie sami:
Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0