Maratony Kresowe – Michał Kamiński najlepszy w Wasilkowie | RELACJA

HomeSportWyniki

Maratony Kresowe – Michał Kamiński najlepszy w Wasilkowie | RELACJA

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Michał Kamiński zwyciężył na dystansie Maraton w drugim w sezonie wyścigu Maratonów Kresowych, który odbył się w Wasilkowie w Województwie Podlaskim. W Półmaratonie najlepsi byli Katarzyna Citko (AGR Podlasie) i Dawid Bojarczak (AGR Podlasie). W wyścigu wzięło udział ponad 300 zawodników, w tym z Litwy i Ukrainy. 


Była to już jedenasta edycja Maratonów Kresowych w Wasilkowie. Wyścig należy do najbardziej atrakcyjnych wydarzeń w kalendarzu cyklu dzięki urozmaiconej trasie. Jej pierwsza część prowadzi wzdłuż malowniczej doliny rzeki Supraśl. Na tym odcinku były rozległe panoramy i piękne widoki, ale także pierwsze trudności w postaci kilku wzniesień oraz podmokłego odcinka nazwanego “bagienkiem łosia”. Następnie zawodnicy wjechali do bajecznie pięknej o tej porze roku Puszczy Knyszyńskiej. Kolarze jechali wśród biało-zielonego morza kwitnących zawilców. Na tym odcinku trasa zmieniła także charakter na interwałowy. Przez kolejne kilkanaście kilometrów było cały czas cały pod górę lub w dół. 

Zwyciężył z przewagą niemal pięciu minut Michał Kamiński (7R Rowmix Team), który znany jest przede wszystkim ze znakomitych wyników w mistrzostwach świata w eKolarstwie. Jednak już wielokrotnie udowodnił, że świetnie radzi sobie także na rowerze górskim. Rok temu wygrał etap Maratonach Kresowych w Tykocinie. Podobnie jak rok temu, drugie miejsce zajął Wasilkowianin Wiktor Gindorowicz (7R Rowmix Team). Trzecie miejsce zajął zawodnik z Litwy Sarunas Pacevicius.

W Półmaratonie najlepsi byli zawodnicy, którzy w ubiegłych latach wygrywali klasyfikację generalną cyklu na tym dystansie. Pierwsze miejsce zajął Dawid Bojarczak (AGR Podlasie), który na mecie uzyskał pięć sekund przewagi nad Waldemarem Sadowskim (Zabłudów Team). Dwie minutu do czołowej dwójki stracił Michał Bojarczak (AGR Podlasie). Wśród kobiet swoją pierwszą wygraną w Wasilkowie odniosła dwukrotna zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Katarzyna Citko (AGR Podlasie). Kolejne miejsca zajęły zawodniczki, które po raz pierwszy stanęły na podium w klasyfikacji Open: Magdalena Sokół (PIE3CKI TEAM) i Monika Olizarowicza (Dabarti Team).

Maratony Kresowe są rozgrywane we wszystkich kategoriach wiekowych. W wyścigu FIT, adresowanym przede wszystkim do Młodzików, najlepsi okazali się zawodnicy drużyny MTB Ełk Prostki Maja Kateszczenko i Miłosz Kuczyński. W Mini dla dzieci 7-12 lat najszybsi byli Anna Supińska (MTB EŁK-PROSTKI) oraz Marcel Cimaszewski (Szkółka Kolarska w Ogrodniczkach). Odbył się także wyścig Mikro dla przedszkolaków. W tym przypadku nie jest istotna lokata na mecie. Celem wyścigu jest dobra zabawa i uśmiechy na twarzy wszystkich dzieci. Każde dziecko otrzymuje medal i upominek ufundowany przez sponsora – sklep HurtowniaZabawek.pl. 

Współorganizatorem wydarzenia było Miasto Wasilków. Impreza uzyskała wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Głównymi sponsorami cyklu są Sklepy Rowerowe Peleton, CST, Garmin, producent rowerów Author, Dobre Sklepy Rowerowe, Augustowianka, HurtowniaZabawek.pl oraz portal wnętrzarski Domni.pl. 

Więcej informacji i pełne wyniki na stronie Maratonów Kresowych: www.maratonykresowe.pl

Wyniki

Maraton (mężczyźni):

 1. Michał Kamiński (7R Rowmix Team P/B 72D) – 1:51:09
 2. Wiktor Gindorowicz (7R Rowmix Team p/b 72D) – 1:56:05
 3. Sarunas Pacevicius (Sprint-Rowery.pl – KSM Gaja)- 1:56:13

Półmaraton (kobiety):

 1. Katarzyna Citko (AGR Podlasie) – 1:35:43
 2. Magdalena Sokół (PIE3CKI TEAM) – 1:36:43
 3. Monika Olizarowicz (Dabarti Team) – 1:38:41

Półmaraton (mężczyźni):

 1. Dawid Bojarczak (AGR Podlasie) – 1:16:29
 2. Waldemar Sadowski (Zabłudów Team) – 1:16:34
 3. Michał Bojarczak (AGR Podlasie) – 1:18:21

FIT (kobiety):

 1. Maja Kateszczenko (MTB EŁK-PROSTKI) – 40:23
 2. Natalia Chrostek (Kurpie TEAM) – 40:55
 3. Urszula Lulkiewicz (3T Białystok) – 42:46

FIT (mężczyźni):

 1. Miłosz Kuczyński (MTB EŁK-PROSTKI) – 35:52
 2. Miłosz Chadukiewicz (UKS Wygoda Białystok) – 35:52
 3. Filip Chmielewski (MTB Suwałki) – 37:15

Mini (dziewczynki):

 1. Anna Supińska (MTB EŁK-PROSTKI) – 14:53
 2. Zuzanna Tomaszewska (Szkółka Kolarska w Ogrodniczkach) – 15:04
 3. Julia Czajkowska (3T Białystok) – 15:18

Mini (chłopcy):

 1. Marcel Cimaszewski (Szkółka Kolarska w Ogrodniczkach) – 13:48
 2. Wiktor Urban (UKS Wygoda) – 13:48
 3. Filip Marks (UKS Wygoda) – 14:00

Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0