Mazovia MTB Marathon przez wąwozy Kazimierskiego Parku Krajobrazowego | 23 kwietnia 2023, Puławy | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Mazovia MTB Marathon przez wąwozy Kazimierskiego Parku Krajobrazowego | 23 kwietnia 2023, Puławy | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Puławskie wąwozy staną się areną sportowych zmagań setek rowerzystów, chcących zakosztować emocji na jedynej takiej trasie w Polsce, a może i Europie. Start w Puławach 23 kwietnia to okazja do udowodnienia swojej odwagi i ambicji, cech właściwych liderom i dowódcom dzierżącym buławę.


Skąd ta buława w Puławach? Ta obuchowa broń była także symbolem wojskowego dostojeństwa, przynależnym najpierw hetmanowi, a później marszałkowi. Na buławę trzeba było zasłużyć, o buławę trzeba było się postarać. Tak właśnie będzie w Puławach, gdzie na trasie napakowanej przez Cezarego Zamanę wyzwaniami można będzie wykazać się swoimi kolarskimi umiejętnościami. Zawodniczki i zawodnicy stający na mecie w niedzielę 23 kwietnia będą musieli niczym najwybitniejsi przywódcy zarządzać siłami – ale nie wojskowymi, lecz swoimi. Trzeba będzie ocenić, w którym momencie mocniej nacisnąć na pedały, kiedy przyjąć aerodynamiczną pozycję, a kiedy znów wystrzelić z siodełka, wychylić się do przodu i wykorzystać wszystkie możliwe sposoby, by pokonać wyłaniające się przed nami wzniesienie.

Dla peletonu Mazovia MTB Marathon wizyta w Puławach będzie także szansą do spojrzenia na Kazimierski Park Krajobrazowy z perspektywy zupełnie innej od tej, którą przyjmują rzesze turystów zaglądające w te okolice. Kolarze przyjrzą się wąwozom – unikalnym na skalę Europy – z samego bliska, przemieniając się z biernych obserwatorów w kogoś, kto musi z tymi przepastnymi wąwozami współpracować. To doświadczenie, które warto przeżyć.

Na spragnionych wrażeń, którzy zdecydują się na start w Puławy Mazovia MTB Marathon czekają trzy trasy do wyboru. Trasa Hobby o długości 7,3 kilometra to najlepsza propozycja dla młodych, dopiero co rozpoczynających swoje starty zawodników. Na dystans Fit i jego 24,6 kilometra powinni wybrać się ci, którzy stawiają na bardziej rekreacyjną jazdę. Najwięcej wąwozów do przejechania i trudności do pokonania będzie na dystansie Pro mierzącym 45,6 kilometra. Dla mieszkańców miasta Puławy przygotowano osobną klasyfikację na najszybszą zawodniczkę i zawodnika. Wystarczy przy zapisach podać Puławy jako swoje miejsce zamieszkania, by automatycznie zostać przypisanym do tej rywalizacji.

„Wąwozy Kazimierskiego Parku Krajobrazowego są samograjem. To miejsce, które swoją atmosferą urzeka od pierwszego momentu. A im dłużej przebywamy między nimi, tym bardziej duch tego miejsca na nas oddziałuje, tym bardziej nas oczarowuje. Dlatego sam przejazd trasami Mazovii wytyczonymi dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Puławy w samym sercu Parku będzie niezapomnianym przeżyciem, nawet jeśli nie będziemy walczyć o miejsce na podium” – zachęca Cezary Zamana, który wypromował puławskie wąwozy wśród polskich miłośników dwóch kółek.

Do miasteczka Mazovii zlokalizowanego w Marinie Puławy zapraszamy również rodziców z dziećmi. Dla tych najmłodszych, do szóstego roku życia zorganizowane zostaną darmowe zawody rowerowe z Rybką MiniMini. Wystarczy mieć sprawny rower – choćby biegowy – oraz kask. Start zapisów o 11.30, a same zawody na bezpiecznej, dopasowanej do możliwości dzieci trasie rozpocznie się o 11.45.

Honorowy patronat nad maratonem objął Prezydent Puław Paweł Maj.

Zapisy na Puławy Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają tutaj (https://mazoviamtb.pl/pulawy-2023/). Na stronie można znaleźć także dystanse i ślady tras. Zapisy będą prowadzone też w dniu zawodów, tj. we wtorek 3 maja w Biurze Zawodów.

Program Zawodów Puławy Mazovia MTB Marathon (niedziela 23 kwietnia)

  • 9:00-15:00 – obsługa biura zawodów

Starty

  • 10:30 – start dystansu Hobby
  • 11.30 – start dystansów Fit i Pro
  • 11:45 – start Mini Mini

Dekoracje

  • 12:00 – dekoracja dystansu Hobby
  • 13:30 – dekoracja dystansu Fit
  • 14:45- dekoracja dystansu Pro

Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0