Bike Maraton 2023 rozpocznie się „klasykiem” w Miękini | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Bike Maraton 2023 rozpocznie się „klasykiem” w Miękini | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Wydaje się, że finał sezonu 2022 w Sobótce świętowaliśmy dosłownie wczoraj, a tymczasem już przed nami inauguracja tegorocznych zmagań w największym polskim kolarskim cyklu. Bike Maraton w mieście Miękinia wystartuje w tym roku 22 kwietnia. Od razu idziemy za ciosem i 6 maja meldujemy się w Polanicy-Zdroju, 21 maja jesteśmy w Jeleniej Górze, a 3 czerwca w Złotoryi. Wiosenną część Bike Maratonu zakończymy we wrotach do Kotliny Kłodzkiej – Bardzie (17 czerwca).


Zgodnie z wcześniejszymu zapowiedziami, w tym roku mamy w Bike Maratonie trzy dystanse: FUN, CLASSIC i MEGA. Gotowe już są trasy, opisy i mapy tras w Miękini. FUN będzie miał 21 km, CLASSIC 35, a MEGA 58 km. Przewyższenie najdłuższego dystansu sięgnie na pierwszej edycji prawie 500 m. Rozgrzewkowy, w miarę płaski maraton w sam raz na początek sezonu! Wracamy również do startów o godzinie 11:00 i startujemy w sektorach według podziału CLASSIC/ MEGA. Potem jeszcze osobny start dystansu FUN z podziałem na dwa sektory. W Miękini odbędą się wyścigi dla dzieci PKO Ubezpieczenia Junior Race, będzie loteria fantowa i wiele innych atrakcji.

W tym roku znów pojawią się kolarskie upominki w pakietach startowych. W ten sposób organizatorzy będą premiowali pierwszy start wszystkich uczestników, a potem trzeci, siódmy i dziewiąty – ostatni.

Rejestracja zawodników i zawodniczek do Bike Maratonu 2023: https://bikemaraton.com.pl/zgloszenia/

Z najniższej opłaty startowej można skorzystać zawsze do dziesięciu dni przed startem. Kolejny próg obowiązuje do północy w środę przed każdym startem. Najwyższa opłata czeka od czwartku do dnia startu włącznie.

Do dyspozycji zawodników i zawodniczek są trzy promocyjne pakiety obejmujące trzy, pięć i dziewięć startów. Trzeba pamiętać o potwierdzaniu swojego startu „z pakietu” do środy.

Biuro zawodów w Miękini będzie oczywiście pracować już w piątkowe popołudnie i wieczór, od 17:00 do 20:00. W dniu wyścigu od 8:00.

W niedzielę kolejny dzień kolarskich emocji i zmagań. Szosowy Klasyk Miękinia czyli jedna z edycji cyklu Velo Bank Via Dolny Śląsk zaprasza 23 kwietnia.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0