Profesjonaliści i amatorzy razem na MH Automatyka Pomerania MTB Maraton w Luzinie | RELACJA

HomeSportWyniki

Profesjonaliści i amatorzy razem na MH Automatyka Pomerania MTB Maraton w Luzinie | RELACJA

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W minioną niedzielę w Luzinie odbyła się kolejna edycja cyklu MH Automatyka Pomerania MTB Maraton, która była jednocześnie inauguracją Pucharu Polski w formule XCM. Pomerania gościła w Luzinie już po raz drugi imprezę tej rangi. W tym roku, w ramach przygotowania się do tego wydarzenia, organizator postanowił przeprowadzić te zawody w kwietniu (nie jak wcześniej w marcu) ze względu na długo nie odpuszczającą w kraju zimę.


Dodatkowym atutem była mocna modyfikacja trasy, która stała się jeszcze bardziej interwałowa co jest coraz częściej wizytówką dobrych maratonów na Pomorzu. „Mogłoby się wydawać, że nad morzem teren nie pozwoli na przygotowanie trasy godnej Pucharu Polski . Nic bardziej mylnego bowiem w tegorocznej odsłonie przygotowaliśmy trasę o przewyższeniu ponad 2000m i długości około 65km” – podkreśla organizator.

Rzeczywiście suma przewyższeń jest dość imponująca. Widać też dużą dbałość o przygotowanie tej trasy. Otóż można było na niej spotkać przygotowane trawersy, usypane bandy, single oraz sztywne podjazdy o nachyleniu aż 25%.

„Co roku wzbogacamy ten teren o nowe techniczne odcinki i elementy, które spotykacie w górach. Chcielibyśmy w niedalekiej przyszłości zorganizować tutaj Mistrzostwa Polski tym bardziej, że mamy duże wsparcie lokalnej społeczności, gminy Luzino oraz sponsorów wydarzenia w tym przede wszystkim właściciela Stajni Barłomino – bazy zawodów” – mówi organizator.

Sama rywalizacja przebiegła w dość dobrych warunkach pogodowych, na które chyba już cała Polska czekała z wytęsknieniem. Do tego świetnie dobrana lokalizacja bazy zawodów przy nowoczesnej stajni ze sporym zapleczem noclegowym spowodowała, że frekwencja jak zawsze dopisała i wyniosła około 400 osób.

W rywalizacji Pucharu Polski na dystansie 65km do końca walczyli ze sobą Karol Rożek z „7R Rowmix Team p/b 72D” z Michałem Glanzem z „JBG-2 Team”. Na ostatnim krótkim podjeździe do mety ucieka Karol zdobywając kilkanaście sekund przewagi co pozwoliło mu na zwycięstwo w tej edycji Pucharu Polski.

Pośród kobiet najlepsza okazała się Ewelina Cywińska z „MajBike Team” przed debiutującą w Pucharze Polski Wiktorią Klawitter z „KK Lew Lębork”. Podium, po defekcie, uzupełniła startująca w barwach „Pressing Schody i Drzwi Gromotka Team” Agnieszka Mojżesz.

Organizator stanął na wysokości zadania fundując zawodnikom na dwóch pętlach ponad 2000m przewyższeń przy czym cała trasa była w 100% poprowadzona po terenach leśnych. Miejsc na odpoczynek było bardzo mało a jej interwałowy charakter dał się wszystkim, bez względu na poziom wytrenowania, we znaki.

Organizator żegnając uczestników zapewnił, że po tej bardzo ciężkiej edycji przyjdzie chwila wytchnienia już 7 Maja w Trąbkach Wielkich na trzeciej edycji tegorocznego cyklu, na którą wspólnie serdecznie zapraszamy.

WYNIKI:

Puchar Polski XCM:

 1. Karol Rożek 7R Rowmix Team p/b 72D
 2. Michał Glanz JBG-2 Team
 3. Gustaw Ostajewski KLIF Team
 1. Ewelina Cywińska MajBike Team
 2. Wiktoria Klawitter KLUB KOLARSKI LEW LĘBORK
 3. Agnieszka Mojżesz Pressing Schody i Drzwi Gromotka Team

Dystans MEGA:

 1. Krzysztof Zastawny AkbiSport BMC Lab Gdańsk
 2. Daniel Majkowski MajBike Team
 3. Jacek Wylężek Bogdzewicz Team Cummulus
 1. Joskowska Iwona Majbike Team
 2. Agnieszka Pienczyn AkbiSport BMC Lab Gdańsk
 3. Vera Artsiukevich Bertrandt Trek Gdynia

Dystans SPEED:

 1. Mateusz Tengowski Kwidzyński Klub Kolarski – Dziki Team Kwidzyn
 2. Damian Ciba TAKO Team
 3. Jan Sobieraj Kwidzyński Klub Kolarski – Dziki Team Kwidzyn
 1. Emilia Grochalska Kwidzyński Klub Kolarski – Dziki Team Kwidzyn
 2. Gabriela Janowicz Kwidzyński Klub Kolarski – Dziki Team Kwidzyn
 3. Karolina Karpińska MLKS Baszta Bytów

Dystans FUN:

 1. Gabriel Rządca Kwidzyński Klub Kolarski – Dziki Team Kwidzyn
 2. Leon Kaczorowski Kwidzyński Klub Kolarski – Dziki Team Kwidzyn
 3. Adam Terman MTB Kids Aga Patoka
 1. Antonina Cieślikiewicz MTB Kids Aga Patoka
 2. Sandra Rządca Kwidzyński Klub Kolarski – Dziki Team Kwidzyn
 3. Natalia Lewandowska Rowerowe Kaszuby

SPONSORZY WYDARZENIA:

MH Automatyka / Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie / Urzad Marszalkowski Wojewodztwa Pomorskiego / MERCOR S.A. / Automatic Systems Engineering 4YourBike / Aerogrease / 4Sport LAB / MAKO TSL / Extrawheel / Revoltt / Meilan_Poland / Kaymaq Sportswear / Bombusenergy / CST Poland / Decathlon Trójmiasto / Ramirent Poland / Mała Czarna / FootBalance Polska / Nova2Ride Polska / Lodostany – Pomorze / Lech Free / Biomechanika Kolarska Piotr Grzyb / Cycling Point / KOŁO-KOŁA / Nitecore Flashlight / Red Bull / Soul-Kozak / Bliz Polska / B-PAC AronPharma / Akbisport / Trefl / FitYard / Cukiernia Krzysztof Wenta / Mechanika Rowerowa Banino / Motywator od kuchni – catering dietetyczny / Lasy Państwowe / Pierogowóz / Racebalm

KALENDARZ POZOSTAŁYCH IMRPEZ ORGANIZATORA:

 • Cykl MH Automatyka MTB Pomerania Maraton 2023
  • 26.03.2023 Niedziela (Szemud)
  • 16.04.2023 Niedziela (Luzino) – Puchar Polski XCM
  • 07.05.2023 Niedziela (Trąbki Wielkie)
  • 21.05.2023 Niedziela (Kartuzy)
  • 25.06.2023 Niedziela (Lębork)
  • 16.07.2023 Niedziela (Gniew)
  • 06.08.2023 Niedziela (Żukowo)
  • 03.09.2023 Niedziela (Gniewino)
  • 17.09.2023 Niedziela (Gdańsk) – finał cyklu
 • Pomerania Summer Trail – biegi
  • 25.06.2023 Niedziela (Lębork)
 • Pomerania Ultra Trail – biegi
  • 14.10.2022 Sobota (Luzino)

Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0