Bike Atelier MTB Maraton w Czerwionce-Leszczynach dla Kozaka i Andrzejewskiej | RELACJA

HomeSportRelacje

Bike Atelier MTB Maraton w Czerwionce-Leszczynach dla Kozaka i Andrzejewskiej | RELACJA

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Ponad 700 zawodników stanęło na starcie Bike Atelier MTB Maratonu, który otworzył sezon kolarstwa górskiego w Czerwionce-Leszczynach. Nie brakowało emocji, dobrej zabawy i… błota! Na najdłuższym dystansie triumfowali Mariusz Kozak i Aleksandra Andrzejewska.


Solidna dawka ścigania

– To była naprawdę mocna jazda! Dawno nie widziałam tyle błota na trasie, ogromne kałuże, przedzieranie się przez klejące się do wszystkiego podłoże – ale to jest właśnie to co kocham w MTB i takich imprezach – podsumowała Kasia, jedna z zawodniczek dystansu HOBBY.

Uczestnicy wydarzenia mieli do wyboru cztery dystanse. Startując z centrum miasta można było pokonać niemal 60 kilometrów na najdłuższej trasie i nieco mniej, bo 38 oraz 21 kilometrów na krótszych dystansach.

– Kawał dobrego ścigania dzisiaj, jestem mimo wszystko zaskoczony moim zwycięstwem, jednak taki był plan! Starałem się atakować, rwać grupę, większość czasu spędziłem na prowadzeniu. W sporcie trzeba zasłużyć i wydaje mi się, że dzisiaj tak się stało – powiedział na mecie Damian Hyla, zwycięzca klasyfikacji open dystansu HOBBY.

Pogoda nie oszczędziła fanów kolarstwa górskiego. Kilka dni deszczu zapewniło dodatkowe „atrakcje” na trasie w postaci ogromnej ilości błota oraz kałuż. Widać było to dokładnie na mecie, gdzie zarówno sprzęt jak i zawodnicy wymagali solidnej kąpieli.

– Taki już urok kwietniowym maratonów, zdarzały nam się w przeszłości otwarcia sezonu ze śniegiem, więc zawsze mogło być jeszcze bardziej ekstremalnie. Ale tak zupełnie serio, jesteśmy zadowoleni, frekwencja dopisała, doskonała atmosfera zarówno na starcie jak i na mecie również, więc czego chcieć więcej? – komentuje Dariusz Leśniewski z Bike Atelier MTB Maratonu. – Dla nas to bardzo ważny sezon, organizujemy m.in. mistrzostwa Polski w maratonie MTB, dwie edycje Pucharu Polski, na pewno będzie intensywnie, ale też ciekawie.

Zabawa dla całej rodziny

Bike Atelier MTB Maraton to nie tylko okazja do aktywnego spędzenia czasu, ale również możliwość obserwacji najlepszych zawodników w Polsce. Z kolei najmłodsi mogą się zmierzyć na trasach dostosowanych do ich wieku i umiejętności.

– Jesteśmy już czwarty sezon na tej imprezie, mamy plan być w tym roku podczas prawie wszystkich edycji, dzieci nie odpuszczają i chcą startować, więc poza fajną zabawą zrobiła nam się z tego całkiem ciekawa pasja – mówi Kamila, mam dwójki małych kolarzy. – Nie ma dnia, żeby nie pytali kiedy znowu maraton i czy idziemy na trening.

Na dystansie FAMILY zawodnicy jeżdżą z opiekunami, jednak osobna rywalizacja toczy się również w miasteczku wydarzenia. Tutaj podczas wyścigów KIDO można wystartować zarówno na rowerku biegowym jak i na nieco poważniejszym zestawie, ucząc się zasad fair-play i stawiając pierwsze kroki z ściganiu na rowerach.

– Było kilkudziesięciu uczestników wyścigów KIDO, sporo nowych twarzy, jak co roku dostają największą owację od kibiców i m.in. dlatego warto to robić! Bardzo się cieszymy, że ponownie mogliśmy dać dzieciom tyle radości – dodaje Dariusz Leśniewski.

Swoją klasyfikację mieli również mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn, którzy startowali na dystansach HOBBY, MINI oraz FAMILY.

– Dobre otwarcie sezonu, szybkie, intensywne, ale też idealne na przepalenie nogi – komentuje Maciek. – Nie miałem dzisiaj jakiegoś specjalnego planu, chciałem sprawdzić formę po zimie i jest całkiem ok. Czekam już na kolejne starty!

Dołącz do zawodników

Tegoroczna seria Bike Atelier MTB Maraton to aż 9 edycji, kolejne już w maju. Organizatorzy zaplanowali ściganie na terenie małopolski: Babice, Chrzanów, Trzebinia oraz w Tarnowskich Górach.

– Zapraszamy zarówno doświadczonych kolarzy jak i amatorów, którzy chcą spróbować czegoś nowego. Przyjedźcie, odkryjcie nowe tereny, trasy i jesteśmy pewnie, że zostaniecie z nami na dłużej – mówi Roman Matysik z Bike Atelier MTB Maratonu.

Wszystkie informacje o kolejnych edycjach oraz rejestracja uczestników dostępne są na www.bikeateliermaraton.pl


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0