Kolarski plan na weekend 15-16 / 04 / 2023

HomeSportZapowiedzi

Kolarski plan na weekend 15-16 / 04 / 2023

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Połowa kwietnia, słupek rtęci potrafi już zbliżyć się czasem do wartości w okolicach 20 stopni Celsjusza. To jednoznaczny znak, że czas na rower, choć oczywiście wiele osób powie: „Jak to? Przecież na rowerze można jeździć cały rok!”. To doprecyzujemy, czas na kolarstwo górskie – zarówno w tej amatorskiej, jak i profesjonalnej odsłonie. I choć oczywiście ściganie w mniejszym czy większym stopniu trwa już w zasadzie od końcówki stycznia, to teraz jest moment, kiedy można bez kolorowania powiedzieć że „czas na rower”.


Skoro pogoda i temperatura jest tu czynnikiem determinującym to zacznijmy od naszego krajowego podwórka. Na południu Polski śnieg już z tych niższych gór zszedł na dobre, więc nie tylko zawody, ale także szlaki górskie, singletracki, ale także bikeparki otwierają się na rowerzystów i kolarzy – bieżące informacje na ten temat na grupie Singletracki w Polsce.

W formule cross country w sobotę w podwarszawskim Łaskarzewie Puchar Mazowsza MTB XC (zapowiedź), a w Kurzętniku k. Nowego Miasta Lubawskiego odbywające się co roku na początku sezonu zawody Kurzętnik XC. Zawody w Kurzętniku zmieniają nazwę na Kurza Góra XC i przeniesione zostają na 14 maja 2023, a ostateczne informacje zostaną podane na wydarzeniu na FB.

Na Kaszubach drugi wyścig z serii MH Automatyka Pomerania MTB Maraton (zapowiedź), który odbędzie się w Luzinie i jednocześnie będzie inauguracją Pucharu Polski w maratonie MTB. Na „długim dystansie” można się także pościgać na Śląsku, gdzie w Czerwionce Leszczyny startuje Bike Atelier MTB Maraton (zapowiedź). Oprócz tego Puchar MTB Kocich Gór w Mienicach między Wrocławiem a Trzebnicą, Legia MTB Maraton w podwarszawskim Teresinie, Solid MTB Maraton w Kórniku oraz Zachodnia Liga MTB w Niesulicach koło Świebodzina.

Jeszcze się nie odbył, ale na tle w/w imprez już teraz wyróżnia się kolejna edycja Koronowo MTB Maraton, którego organizatorzy chwalą się frekwencją przekraczającą 800 osób. Oby tylko pogoda dopisała.

Dokładne lokalizacje na mapie oraz kalendarz przyszłych zawodów w kolarstwie górskim rozgrywanych w Polsce sprawdzisz na stronie kalendarz.mtb-xc.pl.

Spójrzmy jeszcze co „na świecie”… W naszym regionie kilka ciekawych i pewnie dobrze obsadzonych wyścigów cross country – m.in. Otztaler MTB Festival w Austrii (UCI HC), a także MTB Croatia Cup w Chowarcji (UCI C1). Zdecydowanie bliżej, bo na Słowacji Turieckap XCO (UCI C1), gdzie na pewno na starcie stanie trochę zawodników z Polski. Równolegle na drugim końcu, w USA, w znanym z przełajów Fayatteville mocno obsadzony wyścig cross country UCI HC zaliczany do US Pro Cup. Oprócz tego jeszcze więcej wyścigów w Serbii, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Izreaelu i Brazylii.

No i na koniec akcent szosowy – w niedzielę Amstell Gold Race, który rok temu wygrał Michał Kwiatkowski.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0