19. sezon Mazovia MTB Marathon wystartuje w Nowym Dworze Mazowieckim | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

19. sezon Mazovia MTB Marathon wystartuje w Nowym Dworze Mazowieckim | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Kto na początek sezonu spodziewał się rozgrzewki, ten może się rozczarować. Już w prologu 19. edycji Mazovia MTB Marathon, Cezary Zamana podkręca tempo. Swoją intensywnością trasa w Nowym Dworze Mazowieckim przypomni, za co kocha się Mazovię.


To z rozlewisk Narwi wyłoni się 19. już edycja cyklu Mazovia MTB Marathon. To na tamtejszych mokradłach, pośród kwitnących na wiosnę lasów, pod rozległą płachtą nieba nabierze kształtów, rozpędzi się i pogna przed siebie, utrzymując wysokie tempo przez cały sezon 2023.

To samo można powiedzieć o peletonie, który w pierwszą niedzielę kwietnia stanie na starcie prologu Mazovii. Przy akompaniamencie żurawi setki rowerów mknąć będą między powalonymi drzewami, uskakiwać nad spowalniającymi korzeniami czy też wyszukiwać najlepszej ścieżki, pozwalającej na pokonanie trzęsawisk suchą nogą. W roli głównej w Nowym Dworze Mazowieckim wystąpią też szutrówki, na których nietrudno rozpędzić się do prędkości, od których przez zimę można się było przyzwyczaić.

Cezary Zamana po raz kolejny wyciąga dłoń do środowiska gravelowców. Czekać będzie na nich na wyłączność sektor 0. Organizowana jest też osobna kategoria Open dla pierwszych kobiecych i męskich trójek walczących na dystansie Pro.

Do wyboru będą trzy trasy: młodzi sportowcy sprawdzą się na 5 kilometrach Hobby, rekreacyjnej jazdy będzie można posmakować na dystansie Fit o długości 22,9 kilometrów, a całe spektrum wyzwań i koszulka mokra od potu czekać będzie na śmiałków na dystansie Pro, liczącym 41,2 kilometra.

„Dystanse przygotowałem tak, aby urokami Narwi nacieszyć się mogli także ci, którzy nie trenują regularnie, nie dysponują kolarską techniką ani nie mają ambicji wykręcania rekordowych czasów. To dla nich jest dystans Fit” – wyjaśnia Cezary Zamana, dyrektor sportowy Mazovia MTB Marathon. „Dla tych, których świat kręci się wokół MTB i którzy zajmują się kolekcjonowaniem sportowych wyzwań, trasa Pro będzie bardziej niż satysfakcjonująca” – zapowiada Cezary Zamana.

Z rozlewiskami nie będą musiały zmagać się dzieci do szóstego roku życia – bo i dla nich zorganizowane zostaną zawody MiniMini. Z myślą o nich wytyczona zostanie bezpieczna, płaska trasa. Udział w tym wyścigu jest darmowy, wystarczy, aby dziecko miało kask i sprawny rower.

Organizowany kilka tygodni temu przez Cezarego Zamanę zimowy maraton w Jabłonnie został entuzjastycznie przyjęty przez szerokie grono zawodników. Publikowane materiały z prac nad trasą w Nowym Dworze Mazowieckim również napawają optymizmem. Zapowiada się ostry start 19. sezonu Mazovia MTB Marathon.

Trasy, ślady i zapisy on-line dostępne są tutaj.

PROGRAM PROLOGU NOWY DWÓR MAZOWIECKI MAZOVIA MTB MARATHON

niedziela 2 kwietnia 2023

  • 9:00-16:00 – obsługa biura zawodów

Starty

  • 10:30 – start dystansu Hobby
  • 11.30 – start dystansów FIT i PRO (zawodnicy na rowerach typu Gravel wystartują z sektora „0” jako pierwsi)
  • 11:45 – start Mini Mini

Dekoracje

  • 12:00 – dekoracja dystansu Hobby
  • 13:45 – dekoracja dystansu Fit
  • 14:45- dekoracja dystansu Pro (w tym Gravel)

Podane godziny są godzinami orientacyjnymi.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0