Filip Helta i Ola Podgórska w KTM SGR MTB Team

HomeSportDrużyny

Filip Helta i Ola Podgórska w KTM SGR MTB Team

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Po tym jak z końcem 2022 roku swoje funkcjonowanie zakończył Kross ORLEN Cycling Team, także Filip Helta i Ola Podgórska pozostali bez klubu i perspektyw na kolejny sezon, a warto przypomnieć, że mówimy tu o zawodnikach ze ścisłej krajowej czołówki. Zawodnicy wracają do swoich korzeni czyli SGR, którego sponsorem tytularnym będzie KTM, na którego rowerach startować będzie ta dwójka.


Filip Helta przez ostatnie trzy lata z rzędu meldował się na medalowych pozycjach Mistrzostw Polski w olimpijskim cross country. Ola Podgórska podobnie, ma na swoim koncie medale MP XCO, a jej chyba najlepszym wynikiem był srebrny medal w Mrągowie z 2019, gdzie przez bardzo długi czas prowadziła w wyścigi, mając za plecami Maję Włoszczowską. Popełniony wtedy drobny błąd sprawił, że doświadczenie wzięło górę nad młodością.

Na chwilę obecną nie mam informacji o planach startowych czy celach sportowych na sezon wymienionej dwójki. Na pewno, co wszyscy śledzący Filipa i Olę w social mediach widzą, że ostatnie miesiące były wypełnione intensywnymi treningami, więc powinno być dobrze. Pierwszy sprawdzian w najbliższy weekend na Kamptal Klassik Trophy w Langenlois.

Zawodnicy startować będą na rowerach KTM.

Sponsorami są firmy Kordas Srebrna Góra, Skomar, Polanica Park, Torsystem Butzbach, WZK „Victoria” oraz Conditor Ubezpiecznia.

Od strony sprzętowej drużynę wspierają VYTYT, dystryputor Bike RS, który dostarcza takie produkty jak opony Pirelli, uszczelniacz Orange Seal, pedały LOOK Cycle oraz produkty do czyszczenia roweru Morgan Blue. O bezpieczeństwo zadbają kaski ABUS. Do tego myk myk BikeYoke od EMTB.pl oraz pomiar mocy Inpeak. Do kompletu urządzenia treningowe Wahoo oraz odzież od Quest.

Na co dzień o rowery dbać będzie Bike Expert w Wałbrzychu.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0