Sezon na ściganie startuje na Pomorzu. Inauguracja MH Automatyka Pomerania MTB Maraton 2023 | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Sezon na ściganie startuje na Pomorzu. Inauguracja MH Automatyka Pomerania MTB Maraton 2023 | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Końcówka marca to już ten czas, żeby sprawdzić jak przepracowana została zima, w jakiej dyspozycji są koledzy i koleżanki, z którymi co roku spotykamy się w sektorach startowych. Jedną z takich okazji, inaugurujących sezon letni będzie pierwszy wyścig na rowerach górskich z letniego cyklu MTB Pomerania, który wystartuje z Szemudu, tylko kilkanaście kilometrów od Trójmiasta. Organizatorzy przygotowali trzy dystanse – 11, 32 i 57 km. Na najkrótszym możliwy jest start osób niepełnoletnich.


Informacja prasowa:

Tym razem inauguracja cyklu MH Automatyka Pomerania MTB Maraton 2023 odbędzie się w Szemudzie. To idealne miejsce ze względu na przyjazną, jak na tą porę roku, trasę i lokalizację, aby bezpiecznie rozpocząć sezon z Pomeranią – podkreśla organizator. Start i miasteczko zawodów ulokowane będzie w Hali Sportowej GCKSiR w Szemudzie. Ze względu na wciąż niepewne warunki atmosferyczne ulokowanie bazy w budynku hali sportowej daje uczestnikom komfort w postaci szatni i pryszniców.

Śmiało można powiedzieć, że trasa w Szemudzie jest odpowiednia dla każdego. Dość płaska i bardzo szybka w porównaniu do innych edycji. Impreza odbędzie się w lasach w okolicach Rezerwatu Pełcznica, jeziora Zawiat i jeziora Bieszkowice. Jak zwykle na uczestników czekają dwa główne dystanse: SPEED 32 km i MEGA 57 km, lecz nowością będzie wprowadzony w tym sezonie dystans FUN około 11km, gdzie udział mogą wziąć nawet osoby niepełnoletnie.

W tym roku organizator zmodyfikował nieco trasę dodając kilka odcinków technicznych, stromych podjazdów oraz coraz częściej spotykanych na maratonach singli. Hitem tej trasy jest stromy zjazd, który kończy się wybijającą w gorę hopką. Dla mniej odważnych organizator przewidział objazd tego miejsca tzw. „chicken line”. Na trasie czeka także singiel tuż obok rzeki i Monastyru, zakończony krótkim sztywnym podjazdem.

W miasteczku zawodów będzie można zakupić limitowane stroje rowerowe oraz sportowe t-shirty
z kolekcji DISCOVER POMERANIA (przygotowane przez sponsora cyklu – KAYMAQ), a także inne produkty naszych partnerów.

Pakiet startowy obejmuje: baton energetyczny Bombus Energy, żel energetyczny Aronpharma, prezent od ZIAJA, piwo LECH FREE, livetracking przez Aplikację ŚledźGPS, torba eko, numer startowy z chipem do pomiaru czasu, medal Finishera na mecie, catering na mecie.

Organizator w sezonie 2023 przewiduje liczne nagrody rzeczowe, które zostaną rozdane na finale cyklu 17.09.2023 w Gdańsku. Dodatkowo w tym sezonie organizator przewidział wysokie nagrody finansowe dla zwycięzców całej klasyfikacji generalnej a żeby zostać sklasyfikowanym w generalce należy ukończyć 6 wyścigów. Warto uczestniczyć w całym cyklu bowiem organizator przewiduje także losowanie nagród na finałowej edycji.

Pula łączna nagród na sezon 2023 wynosi ponad 60.000zł!

SPONSORZY WYDARZENIA:

MH Automatyka, Gmina Szemud, Zakład Usług Budowlanych Krefta, Bombus Energy, Aronpharma, Palarnia Mała CGmina Szemud, Mh Automatyka, Mercor, Ase, Zakład Usług Budowlanych Krefta, Bombus Energy, Aronpharma, Palarnia Mała Czarna, Cst Poland, Kaymaq, Mechanika Rowerowa Banino, Cukiernia Krzysztof Wenta, Lech Free, 4yourbike, 4sportlab, Meilan, Revolt Tech, Aerogrease, Ramirent, Bliz Polska, Cycling Point, Bud Rob, Motywator Od Kuchni – Aleksandra Czarnota, Koło-Koła, Soul Kozak, Mako Tsl, Nata, Footbalance Polska, Nova2ride, Biomechanika Kolarska Piotr Grzyb, Nitecore, Extrawheel, Pomorskie Zrzeszenie Lzs, Lodostany, Trefl, Hero Shop, Fityard Gdańsk, Akbi Sport, Decathlon

Pomerania MTB to przede wszystkim cykl letni, który w tym sezonie zaprasza na dziewięć swoich wyścigów na Pomorzu:

  • 26.03.2023 – Szemud
  • 16.04.2023 – Luzino – Puchar Polski XCM
  • 07.05.2023 – Trąbki Wielkie
  • 21.05.2023 – Kartuzy
  • 25.06.2023 – Lębork
  • 16.07.2023 – Gniew)
  • 06.08.2023 Niedziela (Żukowo)
  • 03.09.2023 Niedziela (Gniewino)
  • 17.09.2023 Niedziela (Gdańsk) – finał cyklu

Więcej na mtbpomerania.pl


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0