PREMIERA | Nowy, jeszcze bardziej wszechstronny Canyon Neuron – gotowy na przygodę na szlaku!

HomeSprzętROWERY

PREMIERA | Nowy, jeszcze bardziej wszechstronny Canyon Neuron – gotowy na przygodę na szlaku!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Portfolio rowerów górskich niemieckiego producenta, marki Canyon, jest bardzo szerokie i zdaje się pokrywać potrzeby jeśli nie wszystkich, to na pewno większości osób, które uprawiają kolarstwo górskie. Od dedykowanych do cross country modeli Exceed i Lux, przez rowery z coraz większym skokiem, które odnajdą się jak na zyskujących na popularności singletrackach jak Grand Canyon, Lux Trail, ale przede wszystkim Stoic i Spectral, którymi płynnie przechodzimy do Enduro i modeli Strive, Torque, kończąc na downhillowym modelu Sender. W samym środku tej stawki jest nowy Neuron, który ze skokiem 140 mm doskonale zjeżdża, ale wcale nie gorzej podjeżdża. Tak przynajmniej wychodzi z treści poniższej informacji prasowej zapowiadającej premierę nowej wersji, która pozycjonowana jest w kategorii „Adventure MTB” czyli kolarstwo przygodowe.


Informacja prasowa:

Prawdziwie wspaniały rower górski to coś więcej niż suma jego części – więcej niż połączenie włókna węglowego, aluminium i stali. To przyjaciel, który motywuje Cię do pedałowania w kierunku nowych horyzontów, do zanurzania się w doświadczeniach i miejscach, których nie wyobrażałeś sobie, zanim ten wyjątkowy rower pojawił się w Twoim życiu. Dla miłośników kolarstwa górskiego, którzy pragną tego rodzaju przygód, Canyon Neuron jest właśnie takim rowerem. Rower z pełnym zawieszeniem, o skoku 140 mm i kołami 29″, który łączy w sobie efektywność wspinaczki, zdolność pokonywania szlaków i całodzienny komfort, Neuron jest przepustką do niezapomnianych przygód na niezapomnianych szlakach.

Teraz jeden z najpopularniejszych rowerów w ofercie Canyona przechodzi na wyższy poziom. Lżejszy, szybszy, wytrzymalszy i bardziej wydajny – oto nowy Neuron, gotowy na wyższe, dłuższe i bardziej dzikie przygody niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystko dzięki szeregowi optymalizacji i nowych funkcji, w tym odświeżonej, budzącej zaufanie geometrii szlakowej, ulepszonemu prowadzeniu, lżejszym wersjom ramy, zaawansowanej ochronie ramy i wielu innym. Krótko mówiąc, jest to idealny rower, na którym można odbyć kolejną wielką ucieczkę.

Kerstin Kaufmann, Brand Manager MTB w Canyon Bicycles, wyjaśnia koncepcję projektu stojącą za nowym Neuronem: „99% rowerzystów MTB nastawionych na przygodę pragnie tego jednego wspaniałego roweru, który spełnia wszystkie wymagania. Właśnie to stworzyliśmy w nowym Neuronie – lekki, wygodny, budzący zaufanie rower do jazdy po szlakach, który robi wszystko i robi to dobrze. A dzięki szeregowi ulepszeń w stosunku do poprzednika, możemy z dumą powiedzieć, że jest to najwspanialszy adventure MTB, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy w Canyonie.”

W porównaniu z poprzednią generacją, nowy Neuron podnosi poprzeczkę w wielu kluczowych obszarach:

  • Zjeżdżaj z większą pewnością: dzięki krótszej rurze podsiodłowej (-20 mm w M, L i XL) i większemu zasięgowi masz więcej miejsca na manewry, gdy szlak staje się trudny.
  • Jedź szybciej, jedź stabilnie: dzięki mniejszemu kątowi główki roweru czujesz się bardziej osadzony, bardziej stabilny i mniej nerwowy przy prędkości.
  • Pedałuj mocniej: ciesz się bardziej wyprostowaną, wysuniętą do przodu pozycją, która umożliwia mocne pedałowanie dzięki bardziej stromemu kątowi rury podsiodłowej 76°.
  • Podjeżdżaj wydajniej: w pełni karbonowa rama Neurona CF jest teraz lżejsza o zdumiewające 200 g.
  • Mniej czasu na obsługę, więcej czasu na jazdę: w pełni uszczelnione wewnętrzne prowadzenie linek i solidne uszczelki łożysk chronią przed brudem, minimalizując konieczność konserwacji. Ponadto wzmocnione śruby i ulepszone uszczelki przegubów oznaczają wiele sezonów bezproblemowej jazdy.
  • Zaawansowana ochrona ramy: rama Neuron jest przygotowana na długie wypady w góry dzięki regulowanej osłonie łańcucha, regulowanej prowadnicy łańcucha, osłonie goleni łańcucha i wymiennej osłonie rury dolnej (rowery CF)/dyskretnej osłonie rury dolnej z przezroczystej folii (rowery AL).

Wszystko to sprawia, że jest to rower stworzony do poważnych przygód w poważnym terenie.

Dostępny w cenie 24 399 PLN, Neuron CF 9 SL jest zbudowany na nowej, lżejszej o 200 g ramie Neuron CF i jest wyposażony w wysokiej klasy komponenty – wysokiej klasy widelec FOX 34 Float Factory, bezprzewodową zmianę biegów SRAM GX AXS, mocne hamulce SRAM Code RSC i superlekkie koła DT Swiss XMC 1501 z włókna węglowego.

Neuron 7 jest dostępny jako model unisex oraz w damskim wykończeniu WMN. Za 13 199 PLN rower posiada precyzyjną zmianę przełożeń Shimano SLX 1×12, widelec FOX 34 Float Performance, solidne aluminiowe koła DT Swiss XM 1700 oraz wspornik siodła typu dropper.

Dla młodszych poszukiwaczy przygód przygotowano Neuron Young Hero, maszynę stworzoną z myślą o zabawie, wyposażoną w dziecięce dźwignie hamulca, 27,5-calowe koła, tę samą geometrię i zawieszenie Triple Phase Suspension, co pełnowymiarowy Neuron. Neuron Young Hero będzie dostępny w cenie 7 799 PLN.

Pełna oferta dostępna wyłącznie na stronie canyon.com.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 1