Prawdziwie zimowy Pomerania Winter Challenge | RELACJA

HomeSportRelacje

Prawdziwie zimowy Pomerania Winter Challenge | RELACJA

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


To był prawdziwy Winter Challenge! Miniona niedziela odbyła się pod hasłem pierwszych, w tym sezonie, na Pomorzu zawodów kolarskich POMERANIA WINTER CHALLENGE w malowniczej kaszubskiej gminie Przywidz w Powiecie Gdańskim.


Jeszcze w sobotę przed zawodami nikt nie spodziewał się, że w niedzielę rano wyruszy na trasę zasypaną świeżym śniegiem. Intensywne nocne opady śniegu sprawiły, że zawody zamieniły się w prawdziwą walkę o przetrwanie o czym świadczy chociażby średnia około 17km/h zwycięzcy koronnego dystansu 41km – Krzysztofa Krzywego z „Cycling Planet”. Krzysztof stoczył bój na finishu pełnym błota i śniegu z Adamem Kowalskim z „Kowal Mentoring”. To był naprawdę fascynujący finisz, gdzie nie tylko siła lecz spryt był bardzo ważny, aby te zawody wygrać. Tutaj podium uzupełnił wracający w pięknym stylu Daniel Majkowski („Majbike Team”).

Na starcie stanęło ponad 150 śmiałków oraz kilkanaście kobiet co pokazuje, że kolarstwo MTB cieszy się coraz większą popularnością nawet zimą. Dystans MEGA 40km wygrała Agnieszka Pienczyn z nowego klubu z Trójmiasta – „AkbiSport BMC LAB Gdańsk”. Drugą kobietą była Monika Kulling („Pie3cki Coach Body & Mind”) a podium uzupełniła Justyna Poeckh („Przekop.Waty”).

Dystans SPEED mocno zdominowali zawodnicy z „KKK Dziki Team Kwidzyn”, a dokładnie pierwszy Jan Sobieraj i drugi na mecie Mateusz Tengowski. Tutaj na trzecim stopniu podium staje Jakub Wiśniewski z „Klif Team Chłapowo”. U kobiet wciąż zadziwia Aleksandra Zabrocka z „MLKS Basza Bytów”, która niemal zawsze jak pojawia się na zawodach Pomeranii staje na pierwszym miejscu podium. Tuż za nią podium uzupełniają: młodsza koleżanka klubowa Amelia Łojek i Natalia Lewandowska z „Rowerowe Kaszuby”.

W sezonie 2023 organizator wprowadził dodatkową rywalizację na dystansie około 10km dla najmłodszych oraz amatorów próbujących swoich sił po raz pierwszy. Na dystansie FUN zawody wygrał Szymon Banaś z „KKK Dziki Team Kwidzyn” przed Patrykiem Sobocińskim („MSR Mrągowo”) i Marcelem Struzikiem z „Klif Team Chłapowo”. Cieszy również frekwencja u najmłodszych zawodniczek, gdzie podium ukształtowało się następująco: 1. Antonina Jeka (Klif Team Chłapowo), 2. Klara Kohnke (Klif Team Chłapowo) i 3. Sandra Rządca (KKK Sekcja młodzieżowa).

Pozostałe wyniki w linku: https://tiny.pl/wkwv8

Nie bez powodów gmina Przywidz nazywana jest przez biegaczy i kolarzy perłą Kaszub. To właśnie tutaj mamy jeden z najdłuższych wyciągów narciarskich „Zielona Brama”, liczne jeziora i mocno pofałdowany teren, który swoim urokiem zachwycił nie jednego turystę. Powszechnie wiadomo, że zima na Kaszubach trwa dłużej i jest bardziej intensywna niż w mocno zurbanizowanym Trójmieście. Organizator POMERANIA WINTER CHALLENGE wybierający tereny malowniczej gminy Przywidz liczył na prawdziwą zimową aurę, która jak widać nagle nawiedziła Pomorze. Sielskie tereny, dzikość natury i bardzo niska urbanizacja to zalety gminy Przywidz – miejsca idealnego na wypoczynek zimą i latem.

Już dziś organizator zaprasza wszystkich kolarzy za miesiąc 26.03.2023 na pierwszą edycję corocznego cyklu MH Automatyka Pomerania MTB Maraton do Szemudu.

SPONSORZY WYDARZENIA:

MH AUTOMATYKA, GMINA PRZYWIDZ, ZAKŁAD USŁUG BUDOWLANYCH KREFTA, BOMBUS ENERGY, ARONPHARMA, PALARNIA MAŁA CZARNA, CST POLAND, KAYMAQ, MECHANIKA ROWEROWA BANINO, LECH FREE, 4YOURBIKE, 4SPORTLAB, MEILAN, REVOLT TECH, AEROGREASE, RAMIRENT, BLIZ POLSKA, CYCLING POINT, BUD ROB, MOTYWATOR OD KUCHNI – ALEKSANDRA CZARNOTA, KOŁO-KOŁA, SOUL KOZAK, MAKO TSL, NATA, FOOTBALANCE POLSKA, NOVA2RIDE, BIOMECHANIKA KOLARSKA PIOTR GRZYB, NITECORE, EXTRAWHEEL, POMORSKIE ZRZESZENIE LZS, LODOSTANY, ZIELONA BRAMA, PRZYWIDZ, PIERANIA CUKIERNIA PAWEŁ KROPIDŁOWSKI LINIEWO, HERO SHOP, FITYARD GDAŃSK, TREFL, AKBI SPORT

KALENDARZ POZOSTAŁYCH IMPREZ ORGANIZATORA:


Cykl MH Automatyka MTB Pomerania Maraton 2023
– 26.03.2023 Niedziela (Szemud)
– 16.04.2023 Niedziela (Luzino) – Puchar Polski XCM
– 07.05.2023 Niedziela (Trąbki Wielkie)

– 21.05.2023 Niedziela (Kartuzy)
– 25.06.2023 Niedziela (Lębork)

– 16.07.2023 Niedziela (Gniew)
– 06.08.2023 Niedziela (Żukowo)
– 03.09.2023 Niedziela (Gniewino)
– 17.09.2023 Niedziela (Gdańsk) – finał cyklu


Pomerania Summer Trail – biegi

– 25.06.2023 Niedziela (Lębork)

Pomerania Ultra Trail – biegi
– 14.10.2022 Sobota (Luzino)


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0