NA ŻYWO | Shimano Super Cup Massi – Banyoles UCI HC

HomeSportZapowiedzi

NA ŻYWO | Shimano Super Cup Massi – Banyoles UCI HC

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Z roku na rok początek Hiszpania coraz bardziej koncentruje na sobie uwagę zarówno zawodników, jak i kibiców. Wszystko za sprawą bardzo atrakcyjnego kalendarza startów obfitujące we wszystkie opcje wyścigowe, maratony MTB, etapówki MTB, ale przede wszystkim wysoko punktowane wyścigi cross country. Kolejnym takim wyścigiem jest rozgrywany już od piątku Shimano Super Cup Massi w Banyoles, który ma kategorię UCI HC dla wyścigów elity i jednocześnie zaliczany jest do serii UCI Junior Series z kategorią C1. Żeby tego było mało, w piątek odbyły się pierwsze w tym sezonie wyścigi XCC czyli short track. Mało? Zawody są transmitowane w internecie, nieprzypadkowo. To wydarzenie testowe, sprawdzian dla Warner Bros Discovery przed Pucharami Świata.


Patrząc na listy startowe można odnieść wrażenie, że na starcie zabrakło tylko ekipy Scott SRAM. Cała reszta jeśli chodzi o światową czołówkę stawiła się w zasadzie w komplecie. Mamy na starcie zawodników takich ekip jak: BH Coloma (David Valero), BMC Racing Team (Titouan Carod, Jordan Sarrou), Canyon CLLCTV (Loana Lecomte, Luca Schawarzbauer, Thomas Griot), Cannondale Factory Racing (Alan Hatherly, Simon Andreassen, Charlie Aldridge, Mona Mitterwallner), Ghost Factory Racing (Anne Terpstra, Caroline Boge), Lapierre Mavic Unity (Thomas Litscher, Sebastian Fini, Annie Last, Malene Degn), MMR Factory Racing (Matylda Szczecińska), Orbea Factory Racing (Pierre de Froidmont, David Campos, Luca Martin, Anne Tauber), Primaflor Mondraker (Ondrej Cink), Rockrider Racing Team (Savilla Blunk), Specialized Racing (Victor Koretzky, Laura Stigger, Sina Frei, Haley Batten), Santa Cruz RockShox (Luca Braidot, Nadir Colledani, Martina Berta), Thomus Maxon (Lars Forster, Mathias Fluckiger, Alessandra Keller), Trek Factory Racing XC (Vlad Dascalu, Evie Richards).

Uważnie czytając powyższą listę można wyłapać fakt powrotu do ścigania Szwajcara, Mathiasa Fluckigera, który został oczyszczony z zarzutów o stosowanie dopingu.

Short Track dla Lecomte i Schwarzbauera

W piątek, po raz pierwszy w tym sezonie, odbyły się wyścigi short track, których charakterystyka to krótka runda licząca między jednym a półtora kilometra, a cała rywalizacja trwa około 20 minut, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

  1. Loana Lecomte – Canyon CLLCTV
  2. Nikole Koller – Ghost Factory Team
  3. Anne Terpstra – Ghost Factory Team
  • Matylda Szczecińska – miejsce 21
  1. Luca Schwarzbauer – Canyon CLLCTV
  2. Henrique Avancini – Caloi Racing Team
  3. Alan Hatherly – Cannondale Factory Racing

Pełne wyniki

Próba generalna Warner Bros Discovery

Niedzielny program zawodów to wyścig Juniorów o 10:00, a później o 11:45 oraz 14:00 wyścigi Elity – odpowiednio kobiet, a później mężczyzn.

Już sobotni wyścig kategorii U23 można było oglądać na żywo i był to dobry przedsmak tego, jak może wyglądać niedzielna realizacja. Co ciekawe transmisja odbyła się na Twitchu (link).

Niedzielne wyścigi będą dostępne prawdopodobnie także na Twitchu (link), ale także na kanale na YouTube włoskiego portalu Pianeta MTB:

Więcej informacji na stronie organizatora: https://supercupmtb.com/carreras/banyoles-super-cup-massi/


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0