Vlad Dascalu i Marta Berta najszybsi, Matylda Szczecińska na podium | Internacionales Chelva Gsport Challenge, UCI HC

HomeSportWyniki

Vlad Dascalu i Marta Berta najszybsi, Matylda Szczecińska na podium | Internacionales Chelva Gsport Challenge, UCI HC

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W Hiszpańskiej Chelvie odbyła się kolejna już odsłona wyścigu cross country, który w tym sezonie osiągnął kategorię UCI HC, czyli najwyższą możliwą kategorię. Mimo wczesnego sezonu, w końcu to dopiero połowa lutego, organizatorowi udało się zgromadzić na starcie stawkę zawodników, która ociera się o to, co widzimy na trasach Pucharu Świata. Zabrakło w zasadzie tylko kilku, może kilkunastu nazwisk, zawodników, którzy są aktualnie w innych rejonach świata. Dodatkowym magnesem dla zawodników U23 był fakt, że ich wyścigi odbywały się osobno, przez co można było ugrać sporo dodatkowych punktów do rankingów – olimpijskiego oraz głównego UCI.


Ze względu na bardzo rozbudowany program zawody rozbite zostały na dwa dni. W sobotę rywalizowały Juniorki oraz zawodniczki i zawodnicy kategorii U23, w niedzielę kategorie juniorskie i Elita.

Wszystko zaczyna się od rywalizacji Juniorek. Wyścig zostaje całkowicie zdominowany przez aktualną Mistrzynię Hiszpanii, Martę Cano, która dojeżdża na metę z przewaga ponad dwóch i pół minuty nad kolejnymi zawodniczkami.

 1. Marta Cano – Primaflor Mondraker Genuins
 2. Cynthia Martin – Meksyk
 3. Beatriz Guerra – Portugalia

Pełne wyniki

Z perspektywy soboty najważniejszą dla nas informacją jest trzecie miejsce Matyldy Szczecińskiej, która w swoim wyścigu musiała uznać wyższość dwóch zawodniczek – Sary Cortinovis oraz Sofie Pedersen. Włoszka po dwóch rundach oderwała się od rywalek i zaczęła jechać swój wyścig. Kilkanaście sekund za nią na metę wjeżdża Dunka. Polka przyjeżdża minutę później.

 1. Sara Cortinovis – Santa Cruz RockShox
 2. Sofie Pedersen – Wilier Pirelli Factory Team
 3. Matylda Szczecińska – MMR Factory Racing

Pełne wyniki

Bardzo ciekawy przebieg ma wyścigu U23 mężczyzn, na który w ostatniej chwili zapisał się Carter Woods, co sprawiło, że musiał startować naprawdę z końca, ponad 70 osobowej stawki. Nic straconego, bo Kanadyjczyk bardzo szybko przebija się do przodu, wychodzi na prowadzenie wygrywając cały wyścig z dużą, bo półtoraminutową przewagą nad resztą stawki.

 1. Carter Woods – Giant Factory Off Road Team
 2. Francesc Barber – Primaflor Mondraker Genuins
 3. Bjorn Riley – Trek Future Racing

Pełne wyniki

W sobotę rano zaczęło się od rywalizacji juniorów, którą wygrywa Hiszpan Hugo Franco Gallego, ale kolejne trzy miejsca należą do Norwegów:

 1. Hugo Franco Gallego – BH Coloma Academy
 2. Sivert Ekroll – Norwegia
 3. Jonas Kind Hoydahl – Norwegia

Pełne wyniki

Wyścig elity kobiet przebiegł pod dyktando Martiny Berty, aktualnej Mistrzyni Włoch, która już na samym początku wyścigu wyszła na prowadzenie i nie oddała go aż do mety. Tuż za jej plecami, ze stratą kilkunastu sekund na metę wjeżdża Evie Richards. Podium uzupełnia debiutująca w barwach Orbea Factory Team – Anne Tauber.

 1. Martina Berta – Santa Cruz RockShox
 2. Evie Richards – Trek Factory Racing XC
 3. Anne Tauber – Orbea Factory Team

Pełne wyniki

Warto tu dodać, że w pierwszej piątce, choć ze stratami liczonymi już w minutach, meldują się Giada Specia i Mona Mitterwallner.

Ostatnim, kulminacyjnym punktem niedzielnego programu oraz całych zawodów był wyścig elity mężczyzn, który podobnie jak w przypadku rywalizacji kobiet ściągnął na start liczną i mocną stawkę. Początkowo tempo nadawała dwójka – Vlad Dascalu oraz Alan Hatherly, która na pierwsze pół godziny wyścigu oderwała się od stawki. Później sytuacja ulega zmianie. Mamy z przodu sześcioosobową grupę od której przez defekt koła odpada Alan Hatherly. Sytuacja z ucieczką się powtarza, odjeżdża ponownie Vlad Dascalu, ale tym razem jego koła pilnuje Pierre de Froidmont. W roli goniących m.in. David Valero i David Campos.

Walka o zwycięstwo rozegrała się dosłownie na ostatnich metrach, gdzie triumfuje Rumun przed Belgiem. Podium uzupełnia David Campos, dla którego był to podwójny debiut – w kategorii elity oraz w barwach Orbea Factory Team.

 1. Vlad Dascalu – Trek Factory Racing XC
 2. Pierre de Froidmont – Orbea Factory Team
 3. David Campos – Orbea Factory Team

Pełne wyniki

Na dalszych miejscach zameldowali się tacy zawodnicy jak David Valero, Jens Schuermans, Victor Koretzky, Ondrej Cink, Thomas Lithscher czy Luca Braidot.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0