Warszawski Klub Kolarski zaprasza na kurs instruktora kolarstwa

HomeSport

Warszawski Klub Kolarski zaprasza na kurs instruktora kolarstwa

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W Warszawskim Klubie Kolarskim od ponad 20 lat szkoli dzieci i młodzież w wielu odmianach kolarstwa: górskim, szosowym, przełajowym oraz torowym. Na co dzień współpracują z klubem liczni specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Chcąc wykorzystać ich wiedzę, kilka lat temu Warszawski Klub Kolarski zdecydował się na organizację pierwszego kursu dla przyszłych instruktorów kolarstwa. Od tamtego czasu kursy ukończyło prawie 200 instruktorów! Aktualnie planowana jest organizacja kolejnej edycji kursu, która odbędzie się w Warszawie i obejmie dwa ostatnie weekendy marca: 17-19.03.2023 oraz 24-26.03.2023r.


Czego nauczysz się na kursie?

 • Jak prowadzić treningi z najmłodszymi, aby z żaka wyrósł mistrz Polski,
 • Jak trenować z Training Peaksem i pomiarem mocy oraz jak zaplanować sezon zawodnika,
 • Co robią bikefitterzy i jakie zmiany wprowadzić by trening był efektywniejszy,
 • Jak powinna wyglądać dieta kolarza,
 • Jak może pomóc psycholog w kolarstwie, w jaki sposób motywować zawodników,
 • Jak pracować z dziećmi i młodzieżą,
 • Co z treningiem motorycznym, jakie ćwiczenia warto wykonywać i od czego zacząć,
 • Najważniejszych aspektów fizjoterapii w kolarstwie,
 • Skąd pozyskać środki na pracę trenera i działalność klubu,
 • Jak dbać o prawne aspekty działalności klubu,
 • Pomocy przedmedycznej i wsparcia zdrowotnego zawodników.

Kim są wykładowcy?

Błażej Maresz – założyciel i prezes WKK, trener kolarstwa górskiego, który wychował kilkunastu medalistów i Mistrzów Polski. Prezes Mazowiecko – Warszawskiego Związku Kolarskiego.

Rafał Górak – trener UCI najwyższej klasy (poziom 3), który prowadzi czołowych szosowych oraz górskich zawodników w Polsce. Dyrektor sportowy WKK.

Andrzej Michniak – współzałożyciel WKK, psycholog sportowy, trener oraz czynny zawodnik kategorii Masters. Posiada także szeroką wiedzę z zakresu bike fittingu.

Dariusz Kołakowski – trener kolarstwa z kilkuletnim doświadczeniem zawodniczym, specjalizuje się w badaniach wydolnościowych. Jego podopiecznymi są zarówno profesjonalni zawodnicy, jak i amatorzy.

Maciej Jeziorski – wychowanek WKK, trener i czynny zawodnik elity mężczyzn. Pod swoją opieką ma czołowych zawodników MTB w Polsce. Selekcjoner i opiekun kadry Polski MTB U17 w sezonie 2022.

Michał Ficoń – trener przygotowania motorycznego, szkoleniowiec i wykładowca akademicki, na stałe współpracuje z czołówką polskich zawodników szosowych oraz górskich.

Piotr Kalużny – fizjoterapeuta, współpracuje z WKK oraz kadrą Polski MTB. Zajmuje się również bike fittingiem.

Paweł Cyburt – specjalista od mediów i komunikacji, manager WKK. Wieloletni pracownik branży rowerowej.

Michał Basiński – adwokat specjalizujący się między innymi w ochronie danych osobowych i baz danych. Tata dwójki zawodników WKK.

Dlaczego warto zostać instruktorem kolarstwa?

Przede wszystkim ze względu na zdobyte uprawnienia. Zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Kolarskiego, instruktor może samodzielnie prowadzić szkółkę kolarską oraz treningi w klubach sportowych, a także współpracować z międzywojewódzką kadrą młodzików i juniorów młodszych. Uprawnienia instruktora kolarstwa to pierwszy krok w trenerskiej karierze.

Po szkoleniu otrzymacie certyfikat instruktora, który będziecie mogli wykorzystać w swojej pracy – osoby chętne po kursie WKK zaprasza także na praktyki.

Jakie warunki trzeba spełnić aby przystąpić do kursu?

 1. Należy mieć ukończone 18 lat;
 2. Należy posiadać minimum wykształcenie średnie;
 3. Trzeba być osobą, która nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo, o którym mowa w art. 46–50, lub określone w rozdziale XIX, XXIII, z wyjątkiem art. 192 i art. 193, rozdziale XXV i XXVI ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.7)).

Koszt kursu to 2000 złotych.

Więcej szczegółów oraz informacje o zapisach znajdziecie na stronie internetowej: https://wkk.waw.pl/szkolenia-trenerow/


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0