Krzysztof Łukasik i Paweł Bernas tuż za podium drugiego etapu Mediterranean Epic 2023

HomeSportKomentarze

Krzysztof Łukasik i Paweł Bernas tuż za podium drugiego etapu Mediterranean Epic 2023

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Etapówka Mediterranean Epic na półmetku. Najwyżej punktowany wyścig w kategorii SHC przyciągnął na start praktycznie wszystkie liczące się w maratonach MTB i etapówkach nazwiska.


Niepozorne 80 km i 2 tysiące przewyższeń okazały się sporym wyzwaniem dla wszystkich zawodników. O ile czołówka na pokonanie tego etapu potrzebowała trzy i pół godziny, to nie brakowało amatorów, którzy ten sam dystans pokonywali dwukrotnie dłużej. Z podlinkowanych poniżej wypowiedzi Krzysztofa Łukasika i Michała Paluty możemy dowiedzieć się jak to wyglądało z perspektywy zawodników jadących z przodu oraz dlaczego Michał nie utrzymał się w pierwszej grupie.

Wygrana etapowa tym razem dla Georga Eggera.

5. Krzysztof Łukasik – 3:27:16

6. Paweł Bernas – 3:27:25

18. Michał Paluta – 3:31:37

23. Karol Ostaszewski – 3:32:32

W klasyfikacji generalnej Krzysztof Łukasik zajmuje 3. a Paweł Bernas 7. miejsce!

W kategorii Masters30 Adrian Brzózka ponownie zajmuje PIERWSZE miejsce, co tylko umacnia jego pozycję w klasyfikacji generalnej.

Pełne wyniki – etapowe / klasyfikacja generalna

Trzeci etap, tzw. królewski, to ponad 100 km, ale jeśli chodzi o przewyższenia, to niewiele więcej niż w piątek. Patrząc na poniższy profil na pewno będzie bolało między 40 a 45 km kiedy po bardzo szybkim zjeździe prawie do poziomu morza będzie stroma wspinaczka ponownie na blisko 300 m.n.p.m.

Tak jak wcześniejsze etapy, także trzeci można nie tylko śledzić, ale oglądać na żywo w internecie zarówno na YT, jak i na FB.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0