„Wszystko dziś zagrało na 110%” – Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec Konwa Bike) | Mistrzostwa Świata CX, Hoogerheide | KOMENTARZ POSTARTOWYfot. UCI Cyclocross

HomeSportKomentarze

„Wszystko dziś zagrało na 110%” – Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec Konwa Bike) | Mistrzostwa Świata CX, Hoogerheide | KOMENTARZ POSTARTOWY

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Każdy wyścig w ramach tegorocznych przełajowych Mistrzostw Świata to rollercoaster emocji, ale tego co obejrzeliśmy w trakcie rywalizacji elity mężczyzn chyba nikt sobie nie wyobrażał. Dodatkowych emocji dostarczał blisko 40 tysięczny doping kibiców zgromadzonych wzdłuż trasy. Biało-czerwony akcent w wyścigu w postaci Marka Konwy, który od startu do mety jechał bardzo wysoko, kończąc ostatecznie na 17. miejscu (+1:27), co jest najlepszym wynikiem polskiej reprezentacji na tegoroczne Mistrzostwa Świata i najlepszym wynikiem polskiego zawodnika elity od 2003 roku!


Komentarz postartowy:

Co tu dużo pisać, po Mistrzostwach Polski już wiedzieliśmy, że jest dobra dyspozycja. Dziś wszystko zagrało na 110% włącznie ze startem, miałem dużo szczęścia.

Myślę, że było dziś dobrze widać iż stać mnie na więcej na tego typu imprezach…. Czułem się super technicznie i fizjologicznie, jechałem z najlepszymi na świecie i miałem dziś swoje 5 minut!

Brakuje mi startów w zawodach Pucharu Świata, ale to się wiąże ze znalezieniem Sponsora na tego typu wyjazdy lub zaangażowania PZKol, żeby było chociaż jakiekolwiek wsparcie dla młodzieży oraz dwóch zawodników Elity kobiet i mężczyzn. Ja jestem w stanie pomoc i przygotować zawodników od strony technicznej wraz z moim Trenerem Pawłem Pietrzakiem.

Mamy do tego bazę i zabezpieczona trasę treningowa obok Żor na Śląsku. Mam nadzieje, że moje dwa ostatnie bardzo dobre starty dadzą władzom Związku do zrozumienia, że warto!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 2