„Jestem bardzo dobrze przygotowany” – Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec Konwa Bike) | Mistrzostwa Świata CX, Hoogerheide | KOMENTARZ POSTARTOWYfot. UCI

HomeSportKomentarze

„Jestem bardzo dobrze przygotowany” – Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec Konwa Bike) | Mistrzostwa Świata CX, Hoogerheide | KOMENTARZ POSTARTOWY

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Rywalizacją sztafet rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym w holenderskim Hoogerheide. Wśród sześcioosobowych składów był także „biało czerwony”, gdzie na pierwszej zmianie doskonale pojechał Marek Konwa. Poniżej komentarz postartowy na gorąco.


Runda szybka, mocno wiało, trzeba było myśleć jak schować się i chwilę odpocząć na kole. Pojechałem tak mocno, ponieważ jestem bardzo dobrze przygotowany, cały sezon letni wraz z Trenerem Pawłem Pietrzakiem ciężko pracowaliśmy na to.

Pierwszy, czy drugi rząd na starcie daje właśnie takie możliwości jak dziś na sztafetach. Mogę jechać z najlepszymi od samego początku. Gdybym tydzień temu we Francji stał na starcie w drugim rzędzie, to spokojnie konczę Puchar Świata w Top 10 (wystarczy spojrzeć na czasy rund jakie jechałem startując z 4 rzędu).

Dziś można było jeszcze szybciej pojechać, ale naszym celem jest niedzielny wyścig.

Zdjęcie
Czasy okrążeń ze sztafety z podziałem na kategorie. źródło: cyclocross24.com

Jako ciekawostkę warto dodać, że jako pierwsza zmiana mieliśmy 15-17s dłuższa rundę, bo startowaliśmy z samego dołu gdzie jest start i stamtąd mierzony był czas. Od drugiej zmiany wszyscy jechali z gory :)

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0